Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Жалғансай орта мектебінің тарих пәні мұғалімі:
Меңдігереева Жансая Абзалқызы
Махамбет 2015
2 слайд
Шығармашылық жұмыс тақырыбы:
Оқушыларға тарих пәнін оқытуда
заманауи әдіс-тәсілдерді қолдану тәжірибемнен
3 слайд
Жоспары :
І. Кіріспе
ІІ.Негізгі бөлім.
ІІ. 1. Тарих сабағында сындарлы оқыту тәсілдерін қолдану - оқушы шығармашылығы мен дүниетанымын дамытудың негізі.
ІІ. 2. Тарих сабағында АКТ –ны пайдаланудың тиімділігі туралы
ІІІ. Қорытынды
4 слайд
“Мектепте тек қана бір мақсат- білім беру,
Мұғалімде тек қана бір мақсат – сапалы сабақ.”
Ағылшын ағартушысы Уильям Уорд
Мақсаты:
оқушылардың
іскерлігі мен дағдыларын
қалыптастыра отырып
шығармашылық
жұмысқа баулу, ой-өрісінің
дамуына мүмкіндік тудыру.
Негізгі міндеті: оқушылардың шығармашылық
қабілетін дамыту, жан-жақты
дамуына көңіл бөлу, ғылыми-зерттеу
дағдыларын қалыптастыру.
5 слайд
Алдымызда тұрған міндеттеріміз мынадай :
1. Оқушының өзіндік және жеке ойлауын қалыптастыру
2. Оқушының шығармашылық таланттарын жан –жақты ашып көрсету
3. Оқушының сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту
4. Сабақ үдерісінде АКТ –ны тиімді пайдалану
5. Тарих сабағында оқушының белсенділігін арттыру
6. Оқушылардың танымдық белсенділігін ынталандыру.
7. Оқушылардың ғылыми білім, іскерлік дағдыларды меңгеруіне
керекті оқу-танымдық іс-әрекетті ұйымдастыру.
8. Ақыл-ойды, ұғымталдықты, қабілетті, дарындылықты дамыту.
6 слайд
Ойлау арқылы оқу мен жазуды дамыту:
мұғалімге тәуелділіктен арылып, өзінің білім беру қызметін өздері басқаруға;
- білім мәдениеттілігі мен маңыздылығын түсініп, қажетті іс - әрекетті белсене және өз бетінше орындауға;
- жеке ерекшелігі мен қабілетіне сай тапсырмаларды өзі таңдап, іздеп тауып, белсене орындауға;
- білім мен мәдени құндылықтарды игеру ісін топтасып және ұжымдасып мұғалім көмегінсіз атқаруы;
- құр мәлімет алумен шектелмей, сабақ барысында өз пікірін ашық айтып, сұхбат жүргізуге;
- ой - өрісі ғана емес, рухани және әлеуметтік жағынан өздерін - өздері дамытып, тәрбиелеуге.
«Сын тұрғысынан ойлау бағдарламасы»
7 слайд
Сын тұрғысынан оқыту дегеніміз не?
СТО
сұрақтар қойып және
оларға жауап іздеу
әр мәселеге байланысты
өз пікірін айтып,
оны дәлелдей алу
басқалардың пікірлерін дәлірек
қарастыруды және сол
дәлелдемелердің қисынын
зерттеу
8 слайд
Бағдарлама құрылымы үш деңгейден тұрады
1.Қызығушылықты ояту
2.Мағынаны ашу
3.Ой толғаныс
9 слайд
Сабақтарда қолданылатын әдіс-тәсілдер
1. Миға шабуыл
2. Топтастыру
3. Бес жол өлең
4. Эссе жазу
5. ДЖИГСО
6. Венн диаграмма
7. Ыстық орындық
8. Ой қозғау
10 слайд
Сабақ тақырыбы:
«Қазақ халқының музыка өнері»
Б. Блумның реттілік таксономиясы:
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Бағалау
11 слайд
Сабақ сәттерінен
12 слайд
Сындарлы оқыту
оқушы өз бетінше
білім алуды
ұйымдастырады
сын тұрғысынан нақты мақсатты
шешім қабылдауға үйренеді
оқушылар кез-келген сұраққа өмірден мысал
келтіре отырып салыстырып жауап береді
13 слайд
Сабақ сәттерінен көріністер
14 слайд
Жаңа әдіс-тәсілдер
оқушылардың шығармашылық дербестігін дамыту арқылы
оның жеке тұлғасын қалыптастыруға болады;
қызығушылық іс-әрекет түрлері төменнен жоғары қарай,
кезекті түрде, белгілі бір ретпен, жүйемен
жүргізілуі нәтижесінде шығармашылығы дамиды;
қызығушылық іс-әрекетті дұрыс ұйымдастыру біліктері мен
ізденімпаздықтың қалыптасуы оқушыларды шығармашылыққа баулиды;
- оқушыларды танымдық тапсырмаларды орындау мүмкіндіктеріне
қарай топтарға бөліп, сәйкес жұмыс түрлерін таңдап,
жүйелі жұмыс жүргізудің маңызы зор;
қызығушылық іс-әрекетте дәстүрлі емес әдіс–амалдар пайдалану
интеллектуалдық қабілеттерін дамытып, оқу–танымдық және
ғылыми ізденістер жасауға талаптандырады
15 слайд
«Қазақстандағы ауыл шаруашылығын
ұжымдастыру»,
«Қазақстандағы
индустрияландыру »,
«Ұлы Отан соғысы жылдарындағы
Қазақстан»
«ыстық орындық»,
«Ассоциация» әдістері,
диалогтік оқыту әдістері
16 слайд
АКТ-ны тиімді
пайдалану
АКТ құзыреттілігіқалыптасады
Бір-біріне көмектеседі
Оқушыны ғаламтормен тиімді жұмыс жасай білуге бағыттайды
Сабаққа деген ынтасы жоғарылайды.
Оқушының өзіне сенімін нығайтады және жұмыс жасай білу дағдысын қалыптастырады
Жаңалыққа құштарлығы оянады
Оқушы танымын
кеңейтеді
17 слайд
Нәтиже
1. Сабақты белсенді өткізіп, әр баладан еркін жауап алуға жағдай жасау.
2. Сенімділікке тәрбиелеу.
3. Қиялын дамыту « менің ойымша» деген жауапқа алуға жағдай жасау.
4. Әр түрлі жауапты соңына дейін тыңдау.
5. Жауап беруге тілек білдірмеген баланы өз еркінсіз, қинап сұрамау.
6. Баланың дүниетанымының кеңіп, рухани өсуіне, әр сабақта жағдай жасау.
7. Жеке тұлға ретінде « мен» деген рөлін көтеру, өз пікірін қалыптастыру.
18 слайд
Мұғалім жетістігі
Оқушылар жетістігі
2012-2013 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында
9-сынып оқушысы Есенжан Тұрлан ІІІ орын
2013-2014 оқу жылы Аудандық ғылым негіздері олимпиадасында
8-сынып оқушысы Құтымова Айтолы ІІІ орын
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 664 805 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мендигереева Жансая Абзаловна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
3 ч.