Предпросмотр материала:
Ақтөбе облысы
Шалқар ауданы
№36 бастауыш мектептің мұғалімі
Боздакова Жайнагул Шарзадаевна
|
Сабақтың тақырыбы: Ы дыбысы мен әрпі. Сабақтың мақсаты: Білімділік Оқушыларға «Ы» дыбысы мен әрпін меңгерту. Осы әріп арқылы оқу мен жазуға үйрету |
Сабақтың тақырыбы: Малта Сабақтың мақсаты: Білімділік. Өлеңді түсініп оқу, өлеңдегі негізгі ойды анықтау. Малтаның ұлттық тағам екенін түсіндіру, жасалу жолдарын үйрету. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дамытушылық. Оқушылардың зейінін, жүйелі ойлау қабілетін дамыту. Шығармашылық қабілетін дамыту. Тәрбиелік. Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, әгімелеу,түсіндіру, ой қозғау. Көрнекілік: Қима қағаз, суреттер,кеспе әріп, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы. І. Ұйымдастыру. Психологиялық дайындық. Балалар үнсіз тұрып, іштерінен бір-бірбіріне сәттіліке тілейді. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің басшылығымен жұмыс. а) Ы дыбысына байланысты сөздерді оқу. ә) Кеспе әріптерден сөздер құрастыру.
Ы, а, б, д, о , с , р , қ .
б) «Кім жылдам ?» ойыны арқылы үй тапсырмасын бекіту.
|
Өз бетінше жұмыс. Тест. 1 «Қатқан нан » мәтінінің авторы кім? а) Абай ә)Ыбырай б)Сухомлинский 2. Ас атасы не? а) ет ә)шай б)нан 3 Неліктен оқушылар қатқан нан жеп отыр? А) Сережаның әкесі аурып қалды. ә) Нан жоқ б) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өз бетінше жұмыс. « Қатемді тап » ойыны қате жазылған сөздерді тақтаға ілу. Оқушылар сөздерді оқып, қателерін сызып дұрыс әріптерді жазады. Ыдыз- Сапын- Шыбан- Ытыс- Мысоқ- Мыса- |
Мұғалімнің басшылығымен жұмыс. Автор туралы әңгімелеу.Топтастыру
Оқулықпен жұмыс. А) Өлеңді түсініп оқу ә) Сөздікпен жұмыс. Түртіп алу жүйесі бойынша талдау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті. Орнымыздан тұрайық, Мойнымызды бұрайық, Оңға қарай бұрылып, Солға қарап бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің басшылығымен жұмыс. Кесе, шыны, пияла. Оларсыз шай құя ма?! Қасықсыз тамақ жемейміз, Бәрінің атын не дейміз? - Ыдыс сөзі қандай дыбыстан басталып тұр? - Ы айтылуына қарай қандай дыбыс? Топтастыру әдісі
Оқулықпен жұмыс. Бағандағы сөздерді оқу. Сөздердің мағынасын ашу. Тізбектеп оқыту. |
Өз бетінше жұмыс. Семантикалық карта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өз бетінше жұмыс. Дәптермен жұмыс. Ы дыбысына байланысты сөздерді дәптерге жазу.(Партада дұрыс отыру ережесін еске түсіріп, айтылып кетеді) Сөздердегі дауысты дыбысты қызыл түспен,дауыссыз дыбысты көк түспен астарын сыз. Суретпен жұмыс. Дәптердегі суреттерді түстеріне сай бояу. |
Мұғалімнің басшылығымен жұмыс. Сұрақ–жауап әдісі. -Бала неге қуанды? -Бала нені білгісі келді? -Малта қалай жасалады? -Сүттен жасалатын басқа тағамдарды ата.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің басшылығымен жұмыс. Графикалық диктант 1. А,О,Ы дауыссыз дыбыстар. 2. Дыбысты естейміз. 3. Т,Қ, П дауыссыз дыбыс.
|
Өз бетінше жұмыс. Шығармашылық тапсырма. «Қыс азығын жаз жина» деген мақалды мәтінге қатысы бар екенін дәлелдеп шағын әңгіме жазу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
-Бүгін сабақта не үйрендік? -Ы қандай дыбыс? - Ы дыбысы кездесетін сөздер ойлату
|
Инсерт әдісі арқылы қорытындылау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге:Өлеңді мәнерлеп оқу. Бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Профессия: Учитель математики в начальной школе
Профессия: Учитель по подготовке к школе (педагог)
В каталоге 7 152 курса по разным направлениям