Математика 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: «Санды өрнектерді салыстыру»
Сабақтың мақсаты:
1. Оқушыларға теңдік, теңсіздіктер туралы
түсінік бере отырып, , талдау, ынталарын арттырып, санды
өрнектерді салыстыру және мәнін табу барысында есептеу тәсілдерін қолдануға
жаттықтыру;
2.Есте сақтау,ойлау қабілеттерін,білім- білік
есеп шығару дағдысын жетілдіру
дағдыларын дамыту;
3.Топтасып жұмыстана білуге,ұйымшылдыққа, шеберлікке, белсенділікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: суреттер,слайд,стикерлер,баға
ағашы макеті тапсырмалар топтамасы.
Әдіс-тәсілдері: топтық,өздік
тапсырмалар,сұрақ-жауап,сын тұрғысынан ойлау технологиясы элементтері
Түрі: Жаңа сабақ
Пәнаралық байланыс: экономика.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар есепті өз деңгейінде шығарып үйренеді.
Сабақтың
барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Амандасу
Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді жүрекпен.
Сәлемдесіп алайық,
Бір жадырап қалайық
Психологиялық дайындық.
Оқушылар шеңбер құрып, бір-бірінің қолдарын ұстап
бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Бүгінгі сабақ ерекше өтеді. Себебі біздің сыныпқа
мұғалімдер қонаққа келіп отыр.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Санды өрнектерді
салыстыру».
Сабақтың мақсатын айта кету.
Ал, балалар, көңіл - күйлеріңіз қалай?
Сабаққа дайындықтарыңыз ше?
Керемет Ынтаңыз ше?
Ендеше сабақ бастайық?!
Топтастыру.
Жарайсыздар, олай болса біз банк атауы бойынша
қазір топтасамыз. Себебі математика сабағы банк саласымен өте тығыз байланыста.
1 - топ «Альянс»банкі
2 - топ «Халық» банкі
Үй тапсырмасын тексеру.
Ендеше үйге берілген үй тапсырмасына назар
аударайық. Үйге қандай есеп берілді?
Әр топтан тізбектеп оқушылар ауызша айтып өту.
Жаңа сабақ
Өрнектерді
салыстыру үшін,олардың мәнің есептеп,шыққан санды салыстыру керек. Мысалы:
35+4≤45+5
|
Оқулықпен жұмыс.
№1 (Ауызша орындалады). Оқушылар берілген қосу
және азайту амалдарының компоненттерін атап, мәнін табу.
30+5
89 - 80
50+7
67 - 7
38 - 8
14 - 6
№2 Салыстыру.
Оқушылар жеке - жеке тақтада баған бойынша
орындау. 36*63 74*56
14*10+6
15*51
100*99
27*20+8
Топтық жұмыс.
1 - топ. 30+5*30+7
38 - 8*39 - 9
2 - топ. 15 - 6*10+1
18 - 8*18 - 9
3 - топ. (35 - 5)+6*42 - 2
58 - 8*5+(56 - 6)
Сергіту сәті «Қара жорға»биімен /бейнеролик
арқылы/
Дәптермен жұмыс.
Кестемен жұмыс. №4есеп
Кестені пайдалана отырып, өрнек құрастырып, мәнін
тап.
Тақтамен жұмыс.№6
6кг++кг≤13кг 12кг-7кг=5кг 10л+20л≥30л
Эстафеталық жарыс.
«Қай топ шапшаң» «ия,жоқ»стратегиясы
1.бес алтыдан кем
2. математика дыбыстарды оқытады.
3.Қосылғыштардың орнын ауыстырғанмен қосынды өзгермейді.
4. 12 екітаңбалы сан.
Математикалық диктант.
1. 8 саны мен 7 санының қосындысының мәні.
2. 9 саны мен 5 санының айырмасы нешеге тең?
3. 1 - інші қосылғыш 6, 2 - інші қосылғыш 4.
Мәні неше?
4. 10 саны мен 8 санының айырмасы нешеге тең?
5. 7 санымен 3санының айырмасын, 2 санына қос.
Қорытындылау.
Балалар, бүгінгі сабақ сіздерге ұнады ма?
Бұл сабақтың тақырыбы қалай аталып еді?
Өрнектерді қалай салыстырып шығарамыз??
Үйге тапсырма, бағалау.
№5, 7. 63 беттегі.
Жарайсыңдар, олай болса, топ басшысы ортаға шығып,
өз тобындағы балаларды бағалаған парағына қарап, бағасын айтып шықсың.
Рефлексия.
Балалар бүгінгі сабаққа деген пікіріңізді баға
ағашына стикерлер арқылы білдіріңіздер!
Жасыл -өте жақсы ұғындым.
Сары - маған қиындау болды.
Қызыл - жақсы түсіндім.
Осымен сабақ аяқталды, сабаққа белсене қатысқандарыңыз үшін
көп рахмет. Сау болыңыздар!
Волдонов орта мектебі
Математика
Санды өрнектерді салыстыру
2-сынып
Өткізген:
Сыдықбек Д.М.
Волгодонов
2016ж