Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Маханбетов Мұхтар
Тұрдыұлы
Оңтүстік Қазақстан Облысы
Қазығұрт ауданы
«Алтынтөбе» жалпы орта мектебі математика пәнінің мұғалімі
2 слайд
Тригонометриялық
теңсіздіктерді шешу
cosx ≥ a , cosx ≤ a
теңсіздіктерін шешу
3 слайд
1. Оқушыларға cosx ≥ a , cosx ≤ a теңсіздіктерін
шешу тәсілдерін түсіндіру.
2. Тригонометриялық теңсіздікті шешу
алгоритмін құру.
Дамытушылығы :
Оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыруға
ықпал жасау және де өз бетінше
шығармашылықпен жұмыс жасау дағдыларын
қалыптастыруға ықпал ету .
Сабақтың мақсаты
4 слайд
7 модульдің қолданылуы: АКТ ,“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”
“Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”
Қолданылатын ресурстар : фостер, маркер , жазу тақтасы, стикерлер
және компютер.
Қолданылытын әдіс - тәсілдер : Топпен жұмыс , “Электронды почта”,
“Инсерт” әдістері және
“Баяндау , сұрақ - жауап ” әдістері.
І - кезең.
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды санау арқылы топқа бөлу.
Топ аттарын қою.
Топтың “Алтын ережесін” – қалыптастыру.
5 слайд
ІІ - кезең .
Білім кезеңі.
Үй тапсырмасын
тексеру
Сұрақ- жауап
6 слайд
Есептер шығару
“ Кім жылдам ” ойыны
7 слайд
sinx ≥ а , sinx ≤ а теңсіздіктерін
стандарт түрге әкелуді орындаңдар .
8 слайд
Өспелі және кемімелі
функция дегеніміз не ?
Аргументке үлкен мән берген сайын функцияның мәні де артса - онда функция өспелі, ал аргументке үлкен мән берген сайын функцияның мәні кемісе - онда функция кемімелі болады.
9 слайд
ІІІ. Түсіну кезеңі
« Көкпар» ойыны
жалпы топқа өткен тақырыптар бойынша сұрақтар беріп , оған жауап алу арқылы - өткен тақырыптың мақсатын ашу .
10 слайд
Бәйгеге тігілген сұрақтар
11 слайд
IV - Қолдану кезеңі.
Жаңа тақырыпты түсіндіру кезеңі
“Баяндау”- әдісі
.
сosx ≥ а , сosx ≤ а теңсіздігін шешу және у = cosx функциясының графигін көрнекі етіп салу арқылы зерттеп көрсету.
2. Төменде слайдта көрсетілген теңсіздіктерді шешу тәсілін оқушыларға жан – жақты талдау жасай отырып түсіндіруге әрекет етемін.
12 слайд
1. Тригонометриялық теңсіздікті қарапайым тригонометриялық теңсіздікке келтіру. cosx≥ a , т.с.с.
2. Бір координаталық жазықтықта теңсіздіктің құрамында берілген тригонометриялық функцияның графигін салу және у = а түзуін жүргізу.
3. Функциялар графиктерінің қиылысу нүктелерін белгілеу ;
4. Берілген теңсіздікті қанағаттандыратын қисықтың бөлігін , сосын
Ох осіндегі негізі аралықты ( координаталар басына жақын
орналасқан аралық ) анықтау ;
5. Берілген теңсіздікте көрсетілген функцияға кері тригонометриялық
функцияның мәнін ескеріп , негізгі аралықтың шеткі
нүктелерінің абсциссаларының мәнін табу.
6. Тригонометриялық функцияның периодтылық қасиеттерін
пайдаланып , теңсіздіктің жалпы шешімін жазу.
Теңсіздікті шешу алгоритмі
13 слайд
14 слайд
15 слайд
V. Сергіту кезеңі
Көңілді би билеу.
16 слайд
VI - Талдау кезеңі
жаттығулар орындау
№ 136 ә)
№ 140 ә)
№137 ә)
№138 а)
17 слайд
VII - Жинақтау кезеңі
топпен жұмыс
“Инсерт ”әдісі
( оқушылар өз ойларын ортаға салады )
18 слайд
1. Сабақта не білдім және не
үйрендім ?
2. Сабақтан алған білімімді өз
тәжірибемде қолдана аламын
ба ?
Пікір алмасу сәті
19 слайд
VIII - Бағалау кезеңі
Бағалау парақшаларына бағалар қою ,
өзін – өзі бағалау , топты бағалау .
( 2 мин.) .
20 слайд
Сайыс
Рефлексия
Стикерлермен жұмыс
Үйге тапсырма : № 142 а,ә есептерін
шығарып келу.
21 слайд
Назар аударғандарыңызға көп рахмет!!!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 671 553 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Маханбетов Мұхтар Тұрдыұлы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
3 ч.