Инфоурок Дошкольное образование Рабочие программыУрок на тему "МАД"

Урок на тему "МАД"

Скачать материал

           Тақырыбы:Логика пәнімен таныстыру.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Логика пәні туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік: Оқулықты ұқыпты ұстауға, қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.

                                     Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

       I. Ұстаз «Логика» сабағытуралы айтып,таныстыру.Оқушының пайдаланатын құралдарын санамалап айту. Кітапқа көңіл аударту.

- Логика  кітабымен таныстыру,көрсету,әңгімелеу.

-Суретпен жұмыс: Логика  кітабын көрсету,әңгімелеу.

-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -балалар оқулық қандай ?

-Жаңа сөздермен жұмыс –қоршаған орта,қоғам,табиғат,табиғат құбылыстары

- Жұмбақ жасыру,шешу Қабат-қабат қаттама,

                                          Ақылың болса аттама (кітап)

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.

      

 

-Тақтамен жұмыс.оқу құралдарымен таныстыру.

Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

    Тақырыбы:Үй жануарлары.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Үй жануарлары туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік: Үй жануарларына қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  Үй жануарларының суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

I.                  Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Жабайы аңдар туралы әңгімелеу. Балалардың әңгімелерін тыңдау,әр балаға әңгімелету.

 

Сергіту:Ормандағы аюдың.

2.Суретпен жұмыс: Үй жануарларының суретін көрсету,әңгімелеу.

-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суреттегі жануарларды қалай атайды?

                         -неліктен?

-Жаңа сөздермен жұмыс – Үй жануарлары,төлдер

- Жұмбақ жасыру,шешу Азулы, ұзын, жасыл.

                                           Кішкентай,сары,мамықтай.

                                           Қып-қызыл,епті,қу.

                                           Маймақ,дәу,қоңыр. Бұл не?

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

3.Оқулықпен жұмыс: 10-11-беттер.Бұлардың қайсысы артық?Бірдей екі құлынды табу. Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Тақырыбы:Бесіншісі артық.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:  Жинақтау,топтау  туралы айтып, таныстыру.. Артық сөзінің мағынасын түсіндіру, білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  Үй жануарларының суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

I.                  Өткен тақырыпты еске түсіру, Үй жануарлары туралы қайталау. әңгімелеу. Балалардың әңгімелерін тыңдау,әр балаға әңгімелету.

 

Сергіту:Ормандағы аюдың.

2.Суретпен жұмыс: Үй жануарларының суретін көрсету,әңгімелеу. 12-бет Логика оқулығы.Әр төлді енесіне сызықпен қосу.

-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суреттегі жануарларды қалай атайды?

                         -неліктен?

-Жаңа сөздермен жұмыс – жинақтау,топтау ,ыдыстар,жиһаздар.

   Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

3.Оқулықпен жұмыс:13-бет,Бесіншісі артық.Қалғандарын бір сөзбен атау,

   Балалрдың өздік жұмысы. Доптарды түрлі тісілмен орналастыру.

. Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы:Отбасы.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Отбасы туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік: отбасы мүшесіне, қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер: әңгімелеу, сөздік, .

                                     Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

       I. Ұстаз «Логика» сабағытуралы айтып,таныстыру.Оқушының пайдаланатын құралдарын санамалап айту. Кітапқа көңіл аударту.

- Логика  кітабымен таныстыру,көрсету,әңгімелеу.

-Суретпен жұмыс: Логика  кітабын көрсету,әңгімелеу.

-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар?

-Жаңа сөздермен жұмыс – отбасы,отбасы мүшелері, ата-ана 

    -бас бармағым-атам,

   -балан үйрек –апам,

   -ортан терек –әкем,

   - шылдыр шүмек – анам,

   - кішкене бөбек –мен  (хормен қайталап,жаттату)

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.

      

 

-Оқулықпен  жұмыс. Суреттен көргендерін әңгімелету.

Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Тақырыбы:Жабайы аңдар.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Жабайы аңдар туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік: Жабайы аңдарға  қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер: әңгімелеу, сөздік, .

  Көрнекілігі: Жабайы аңдардың суреттері.интербелсенді тақта,компьютер

                                     Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

       I. Ұстаз  сөзі:Жануарлар туралы. Балалардың өз білімдеріне сүйене отырып,жабайы аңдарға тоқталу.

-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суреттен нелерді көріп тұрсыңдар?

                         - қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар?

2.Жаңа сөздермен жұмыс – жануарлар,аңдар,жабайы аңдар

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.

      

 

 3.Оқулықпен  жұмыс. Суреттен көргендерін әңгімелету.

Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу. 4. Интербелсенді тақта,компьютермен жұмыс: Жабайы аңдардың суретін көрсету.

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма?

 

 

 

Тақырыбы:Суретші нені шатастырған?

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:  Шатастырған  туралы айтып, таныстыру.Түрлі тәсіл  сөзінің мағынасын түсіндіру, білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік: Байқампаздыққа тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер: саяхат, сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  оқулық,суреттер.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

I.                  Өткен тақырыпты еске түсіру, Үй жануарлары туралы қайталау. әңгімелеу. Балалардың әңгімелерін тыңдау,әр балаға әңгімелету.

Балаларға не артық екенін тапқызу,бірнеше рет қайталау:геметриялық фигуралар, жануарлар-құстар,магнтиттер.

 

             Сергіту:Ормандағы аюдың.

2.Суретпен жұмыс: Суретші нені шатастырған? анықтау. 14-бет Логика оқулығы.

-Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суреттегі жануарларды қалай атайды?

                         -неліктен?

-Жаңа сөздермен жұмыс – шатастыру

   Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

3.   Балалрдың өздік жұмысы. Суреттерді түрлі тісілмен орналастыру.

. Балалардың әңгімелерін толық тыңдап, толық жауап алу.

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Тақырыбы:Пішіндерді атау.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Пішіндер туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  Геометриялық пішіндердің  суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.

           Суретші нені шатастырған? Қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Геометриялық пішіндердің  суретін көрсету,әңгімелеу.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 15-бет

                         -суреттегі пішіндерді қалай атайды?

                         -біркелкі пішіндер бар ма ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс –- Пішіндер, геометриялық пішіндер.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

6.Оқулықпен жұмыс: 15-беттер.Пішіндерді атау,біркелкі пішіндерді санау.Пішіндердегі үзік сызық заңдылығын бұзбай, қалғанын толтыру.

              .

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

Тексеру мерзімі                                        Тексерушінің аты-жөні

 

Сыныбы 0А күні 25.10.  Логика. пәні   мұғалімі Шуйкенбаева Р.

Тақырыбы: Айырмашылықты табу,гүлді табу..

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:  Айырмашылық  туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.

           Суретші нені шатастырған? Қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Геометриялық пішіндердің  суретін көрсету,әңгімелеу,қайталау.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 16-бет

                         -суреттерді  қалай атайды?

                         -айырмашылықтары  бар ма ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс –- айырмашылық, геометриялық пішіндер.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

                      Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

6.Оқулықпен жұмыс: 16-беттер. Айырмашылықты табу,гүлді табу.Екі бетперденің Бір-бірінен йырмашылығын табу. Кезектесу ретін сақтап, фигураларды әр қатарға салу.

 

              .

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Тақырыбы: Бірдей заттар.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:  Бірдей заттар  туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.

         Айырмашылық туралы қайталау.

          3.Суретпен жұмыс:  Геометриялық пішіндердің  бірдей түрін табу, суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 18-бет

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -айырмашылықтары  бар ма ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс –- айырмашылық, геометриялық пішіндер.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: 18-19-беттер. Бірдей екі ұшақты табу,бояу Кілемшені үлгі бойынша бояу. Бірдей заттарды бір түспен бояу.Заңдылығын тауып,қатарды жалғастыру.

              .

 

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Сәуленің ойыншықтары.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:  Аяқталмаған заттар  туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.

        Бірдей заттар  туралы қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Заттардың   бірдей түрін табу, суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 20-21-беттер

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -аяқталмаған заттар  бар ма ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс –- аяқталмаған, жасырынған. Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: 20-21-беттер.Қай қыз қай үйде тұрады? Суқұйғыштың тұтқасын,үйлерге шатырын,гүлдің ортасын салып,бояу.Сәуленің ойыншықтары: қоян,қонжық,піл,арыстан,көбелек,тышқан қайда жасырынған? Табу, суретті аяқтау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Тақырыбы: Бейнеленген  нәрселерді  табу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:  Бейнеленген нәрселерді табу. туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Сәуленің тығылған ойыншықтары туралы қайталау.

        

          3.Суретпен жұмыс: Бейнеленген нәрселерді табу, суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 21-22-беттер

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -аяқталмаған заттар  бар ма ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс –- бейнеленген,бейнелеу. Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: 21-22-беттер.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Ертегі кейіпкерлері.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Ертегі кейіпкерлері туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Сәуленің тығылған ойыншықтары туралы қайталау.

        

          3.Суретпен жұмыс:, Ертегі кейіпкерлері суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 23-24-беттер

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -қандай ертегілер бейнеленген ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс –- бейнеленген,бейнелеу. Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: 23-24-беттер.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Жоғары –төмен,оң жақ-сол жақ.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Жоғары –төмен,оң жақ-сол жақ туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Байқампаздыққа  тәрбиелеу.

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

                                    

2.     Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.Сәуленің тығылған ойыншықтары туралы қайталау.

        

          3.Суретпен жұмыс:, Ертегі кейіпкерлері суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар? 23-24-беттер

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -қандай ертегілер бейнеленген ?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс. Жоғары –төмен,оң жақ-сол жақ.

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: 24-25-беттер.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

Тақырыбы: Құстар.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:Құстар  туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:  Құстарға қамқорлық   жасауға тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

            2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, қайталау.   Жоғары –төмен,оң жақ-сол жақ.

     

          3.Суретпен жұмыс:, Құстардың суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -қандай құстарды білесіңдер?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: үй құстары, дала құстары,жабайы құстар

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

Тақырыбы: Айырмашылығын табу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік:Айырмашылық  туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

            2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Құстар туралы қайталау.  

          3.Суретпен жұмыс:, Құстардың суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -қандай құстарды білесіңдер?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: байқампаз,байқампаздық

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

 

Тақырыбы: Мағынасы қарсы сөздерді  табу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Мағынасы қарсы сөздер туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

            2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Құстар туралы қайталау.  

          3.Суретпен жұмыс:, Құстардың суретін көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -суретте нелер бейнеленген ?

                         -қандай құстарды білесіңдер?

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: мағынасы,қарама-қарсы

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

 

Тақырыбы: Жасырын жануарларды табу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Жасырын жануарларды табу туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -қандай жануарлар  бейнеленген ?

                         

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: жасырыну,жасырынған

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Суретшінің қатесін тап..

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Суретшінің қатесін табу туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -қандай жануарлар  бейнеленген ?

                        

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: қате,қателік,қателесу

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

 

Тақырыбы: Бақылау тапсырмалары.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Суретшінің қатесін табу туралы айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -қандай жануарлар  бейнеленген ?

                        

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: қате,қателік,қателесу

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс: Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Кім қандай машинамен жүреді?

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Көліктер  туралы,мамандықтар туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.

          3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                         -қандай машиналар бейнеленген ?

                         - кім қандай машинамен жүреді?

                         

          5.Жаңа сөздермен жұмыс: өрт сөндіруші,дәрігер, такси,жол сақшысы

 Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:   52-бет.Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Суретті аяқтау.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Суретті аяқтау  туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.                    

                                         -қандай машиналар бейнеленген ?

                                         - кім қандай машинамен жүреді? Сұрақтарға жауап айту,қайталау,мамандықтар туралы білімдерін толыұтыру.

                        

          3.Суретпен жұмыс: Жасырын жануарларды көрсету,түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                       Аяқталмаған суреттерді аяқтап салу.  

Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Суретті аяқтау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

Тақырыбы: Сөйлемді аяқтау.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Сөйлемді і аяқтау  туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.   Суретті аяқтау туралы  қайталау,еске түсіру.              

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толыұтыру.

                        

          3.Суретпен жұмыс: Аяқталмаған сөйлем туралы  түсіндіру.

          4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                       Аяқталмаған суреттерді аяқтап салу.  

Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Суретті аяқтау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Алдымен не,одан кейін не болады?

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Алдымен не,одан кейін не болады? туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.   Суретті аяқтау туралы  қайталау,еске түсіру.              

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толыұтыру.

                        

          3.Суретпен жұмыс:  Алдымен не,одан кейін не болады?

        4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                       Табиғаттағы өзгерістерді,құбылыстарды  ажыратып  айту.  

Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. : Алдымен не,одан кейін не болады ?  анықтап,айтып беру,сызып көрсету.Суретті аяқтау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

Тақырыбы: Кірпі қайда барады?

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Кірпі қайда барады ? туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру, Мағынасы қарсы сөздерді  табу  туралы қайталау.   Суретті аяқтау туралы  қайталау,еске түсіру.              

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.

                        

          3.Суретпен жұмыс: Кірпі қайда барады?

         4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                       Табиғаттағы өзгерістерді,құбылыстарды  ажыратып  айту.  

Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Кірпі қайда барады ?  анықтап,айтып беру,сызып көрсету.Суретті аяқтау.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

Тақырыбы: Үй құрылысының ретін көрсету.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Үй құрылысы  туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа,ретті білуге  тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, практикалық.

  Көрнекілігі:  пішіндер суреттері.

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру. Кірпі қайда барады ?  анықтап,айтып беру.

            

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.

                        

          3.Суретпен жұмыс: Кірпі қайда барады?

         4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

Үй құрылысының ретін көрсету туралы түсіндіру.

Балалардың өз білімдеріне сүйену,көргендері туралы әңгімелету.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. Үй құрылысының ретін көрсету.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

Тақырыбы: Бірдей балықтарды бояу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Балықтар  туралы  айтып,таныстыру, түсіндіру.Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, әңгіме

  Көрнекілігі:  суреттер

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру Үй құрылысы туралы қайталау.

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.

                        

          3.Суретпен жұмыс: Балықтар туралы әңгіме. –Балықтар қайда өмір сүреді?

         4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

 Бірдей балықтарды  анықтау.                    

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.

 Бірдей балықтарды бояу.

             

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Тақырыбы: Отбасы мүшелері.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Отбасы  туралы  білімдерін тыянақтау..Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Отбасын сыйлауға тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, әңгіме

  Көрнекілігі:  суреттер ,Электрондық оқулық,дүниетану

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру Балықтар туралы  қайталау.

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.

                        

          3.  Интерактивті тақтамен жұмыс.Электрондық оқулық,дүниетану   Отбасы туралы  түсіндіру.

     4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                       Әр бала өз отбасы туралы   айту.  

Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау.  Отбасы мүшелерін  анықтау.

           

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

 

 

Тақырыбы: Артық нәрсені табу..

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың мақсаты:

      1.Білімділік: Артық нәрсені табу  туралы  білімдерін тыянақтау..Балалардың білімдерін толықтыру;   

     2.Тәрбиелік:   Байқампаздыққа  тәрбиелеу.  

    3.Дамутышылық : Сөздік қорларын дамыту

 Әдісәсілдер:  сөздік, әңгіме

  Көрнекілігі:  суреттер ,Электрондық оқулық,дүниетану

                                 Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі ( 2 мин) Балалардың көңілін сабаққа аудару.

2.   Өткен тақырыпты еске түсіру Отбасы туралы  қайталау.

Сұрақтарға жауап айту, білімдерін толықтыру.

                        

          3.  Тақтамен жұмыс: Көкөністер, жемістерден артығын табу.

          Қарындаштар,қаламнан артығын табу.

        4.Сұрақ-жауап:-суреттен не көріп тұрсыңдар?

                       Әр бала өз  ойын  айту.(сыбырлап ,жеке айтады,кім дұрыс айтты ,белгіленеді)  

Балалардың өз білімдеріне сүйену.

 

Сергіту: Бала-бала-балақай

               Қане қайсы алақан?

               Саусақтарың әйбат

               Былай-былай ойнап.

               Топ-топ ,топ-топ басайық,

               Жалаудан күн жасайық.

               Жаса-жаса Алтын күн!

               Жаса-жаса Алтын күн!   Қимыл қозғалыс жаттығу жасау.      

 

            6.Оқулықпен жұмыс:  .Өзіндік жұмыс,тапсырмаларды орындау. 62-бет.

           

Сабақты қорытындылау: Сабақ ұнады ма? Ой бөлісу.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок на тему "МАД""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Инженер по охране окружающей среды

Получите профессию

Секретарь-администратор

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
