- 13.05.2015
- 2943
- 40
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштар
Сабақтың мақсаты
Білімділік: Үшбұрыштар және оның элементтерін, түрлерін, қасиеттерін және үшбұрыштың теңдік белгілері туралы алған білім- білік дағдыларын қалыптастыру.
Дамытушылық: Іскерліктерін, өз бетінше ойлау қабілетін арттыру, тиянақты ой қорытындысын жасай білуге,тапқырлыққа баулу
Тәрбиелік: ұйымшылдыққа, шапшаңдыққа, жүйелі түрде өз ойын дәл нақты айта білуге үйрету, тапқырлыққа, адалдыққа,жауапкершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Білімді тиянақтау.
Сабақтың әдіс- тәсілі: Топтастыру ( ассоциациялық ), бандау, іздену, сұрақ- жауап алу, ой- толғаныс, ауызша есептеулер және т.б.
Көрнекіліктер: Семантикалық карталар, геометриялық фигуралар, карточкалар,сызбалар, нақыл сөздер.
Пәнаралық байланыс:Математика, сызу, әдебиет.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Нені білдік?
3. Нақыл сөздің мағынасын түсіндіру.
« Білімді мыңды жығады, білекті бірді жығады »
4.Сұрақтар беру рақылы үшбұрыштарды топтастыру.
Қандай фигураны үшбұрыш дейміз ?
Үшбұрыш түрлерін ата ?
Үшбұрыштың медианасы деген не ?
Үшбұрыштың биіктігі деп нені айтамыз ?
Үшбұрыштың биссектрисасы деген не ?
Үшбұрышты периметрін қалай табамыз , формуласын жаз ?
5. Семантикалық карта толтыру.
жауаптары сұрақтары | Медиана | Биік тік | Биссектриса | Тең қабыр ғалы үшбұ рыш | Тең бүйірлі Үшбұ рыш |
Бұрышты тең екі бөлікке бөлетін сәуле | | | | | |
Екі қабырғасы тең үшбұрыш | | | | | |
Үшбұрыштың төбесінен қарсы жатқан қабырғаны қосатын кесінді | | | | | |
Төбесінен қарсы жатқан қабырғаға түсірілген перпендикуляр | | | | | |
Барлық қабырғалары тең үшбұрыш | | | | | |
6. Нақыл сөздің мағынасын түсіндіру.
« Шапқан озар, жатқан қалар »
Периметр табуға байланысты есептер шығару.
а | в | с | р | Үшбұрыш түрлері |
2 | 3 | 7 | ? | ? |
3 | 3 | 3 | ? | ? |
6 | 6 | 2 | ? | ? |
? | ? | ? | 9 | Тең қабырғалы |
3 | ? | ? | 11 | Тең бүйірлі |
3 | 4 | ? | 10 | ? |
7. Картоочкалар бойынша жұмыстар жүргізу.
№1 Үшбүрыштар теңдігінің I белгісін тұжырымда ?
№ 2Үшбүрыштар теңдігінің II елгісін тұжырымда ?
№ 3 Үшбүрыштар теңдігінің III белгісін тұжырымдамасын айт ?
№ 4 Үшбұрыштардың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теореманы дәлелде ?
Нақыл сөздің мағынасын түсіндіру.
«Өнер ағып тұрған бұлақ, ілім жанып тұрған шырақ»
Венн диаграмасын құрау. Тең бүйірлі және тең қабырғалы үшбұрыштар.
8. Оқулықпен жұмыс. ( Есептер жинағы )
№ 84 талдап тақтаға шығару.
№ 87 әр оқушыға жекелей шығарту.
9. Нақыл сөздің мағынасын түсіндіру.
«Білімнің басы – бейнет, соңы зейнет »
10.Тест тапсырмаларын орындау.
Сұрақ қою. Күнделікті өмірде үшбұрыштарды қайда кездестіруге болады?
а ) құрақ көрпелерде
ә) ою- өрнектерде
б) ерте замандағы Алтын адам киімі үшбұрыш пішінді етіп құрастырылған.
в )жол белгілерінде.
с ) сәулет өнерінде және т.б. ( көрнекіліктер арқылы көрсетілді )
11. Үйге тапсырма беру.
12 Білімдерін бағалау. ( комментари берілді )
6 664 158 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Дюзбаева Салтанат Мусаиповна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Мини-курс
10 ч.