Сабақтың
тақырыбы:
|
109 – 114 жаттығулар
|
Мақсаты:
|
Жаттығулар орындай отырып, жалаң және
жайылма сөйлем жайлы түсінік алады . Жалаң мен жайылма сөйлем түрлерін ажырата
білуге үйренеді. Тілін, сөздік қорларын дамытады. Ұқыптылыққа, таза жазуға,
сауатты жазуға қалыптасады.
|
Табыстылық критерийі
|
1.
Оқушылар жалаң мен жайылма туралы үйренеді.
2.
Оқушылар жаттығуларды жазып, талдайды.
|
Күтілетін нәтиже
|
3.
Жаттығуларды орындай отырып, жалаң мен жайылма туралы білім
алып, танысады .
4.
Қатесіз, сауатты жазуды үйренеді.
|
Модульдің қамтылуы:
|
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диалогтік оқыту әдісі,
ақпараттық-коммуникациялық технологиялар,
жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу,оқыту үшін және оқуды бағалау.
|
Ресурстар:
|
Оқулық, интербелсенді тақтадан көрсетілетн сызбалар, маркерлер,
стикерлер, постер,бағалау парағы.
|
Дерек көздер:
|
Қазақ тілі оқулығы 3-сынып,
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Мұғалімнің іс-ірекеті
|
Оқушының іс-ірекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сергіту сәті: «Шаттық шеңбер » ( 2 мин)
Топқа бөлу. (1мин)
Топ басшысын сайлау
Бағалау фишкалар арқылы жүреді
|
Оқушылар «Шаттық шеңбер» бір – біріне тілек айтып серігеді.
Нөмерленген стикерлер арқылы
бөлінеді.
Оқушылар өз еркілерімен топ басшысын сайлайды.
Әр топтағы көшбасшы өз-өздерін,бір-бірін,топтық бағалау
кезінде жинаған балдарын бағалау парағына жазып отырады . Соңында жинаған
балдары есептеліп, әр оқушының бағасы шығарылады.
|
Үй тапсырмасы
|
106 – жаттығу. Ережелерді жатқа айту.
(5
мин)
|
Оқушылар жауап береді.
|
Жаңа сабаққа итермелеу сұрағы.
|
Жаңа тақырыпқа байланысты 4 топқа берілген сөздер бойынша өз
ойларын жазады.
Жаңа
сабақтың мақсатымен танысады. (3 мин)
|
Сабақ мақсатымен таныса отырып, топтастыру арқылы білетіндерін
плакатка түсіреді.
|
Жаңа сабақ
|
Жеке, жұптық және топтық жұмыс
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
3 минут
20 мин
|
Қызығушылықты ояту сатысы:
«Ой талқы» әдісі. Ноудбуктан
жалаң және жайылмаға байланысты тапсырмалар беріліп, жаңа
сабақты өздері түсініп, талдайды.
Мағынаны тани білу сатысы:
а)Тапсырмалармен жұмыс.
1 топ
109- жаттығу
2 топ
110- жаттығу .
3 топ
111 - жаттығу.
|
Оқушылар сөздердің мағынасын айтып, қысқаша сипаттама береді .
Дұрыс жауап берген жағдайда топ мүшелеріне бір ұпайдан
беріледі.
Оқушылар кітапта берілген жаттығуларды пайдалана отырып,
дәптерге түсіру арқылы түсіндіреді.
Берілген критерий бойынша топ жұптық бағалау арқылы бағалайды
|
Бекіту:
|
5
мин
|
Венндиаграмасы.
|
Әр оқушы топта ақылдаса отырып, жауап береді. Жауабын
ауызша,мысал келтіру арқылы жеткізуіне болады.
Жауап берген оқушыны қалған топ мүшелері бағалайды
|
Бағалау
|
2 мин
|
Топ басшысы топ мүшелерінің балдарын есептеп, берілген шкала
бойынша бағаларын айтады
|
Берілген арнайы параққа өздерінің көңіл күйлерін белгілейді
|
Үйге тапсырма:
Кері байланыс
|
1 мин
2 мин
|
114 – жаттығу.
Оқушыларға стикер таратып береді. Ұнаған, ұнамағанын жазады.
|
Күнделіктеріне жазып алады.
Оқушылар сабақ ұнаса несі ұнағанын, ұнамаса несі ұнамағанын
жазады.
|
|
|
|
|
|