Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Жай сандар мен құрама сандар тақырыбын қайталау
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Жай сандар мен құрама сандар тақырыбын қайталау

библиотека
материалов

ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ, ТАЛАС АУДАНЫ, ҚАРАТАУ ҚАЛАСЫ

«ҮМІТ» ҚИМЫЛ-ТІРЕК АППАРАТЫ БҰЗЫЛҒАН

БАЛАЛАРҒА АРНАЛҒАН МЕКТЕП ИНТЕРНАТЫНЫҢ

МАТЕМАТИКА ПӘНІНІҢ МҰҒАЛІМІ


ЧОМАЕВА АРДАҚ ҚУАНЫШБАЙҚЫЗЫ


Сыныбы: _5 «А» Пәні: математика


Сабақтың тақырыбы:

Жай сандар мен құрама сандар тақырыбын қайталау

Сабақтың мақсаты:

Жай сандар мен құрама сандарды ажырата алу, тесті өз бетінше шешуге үйренуге ықпал ету, берілген есептерді шығара білуге, логикалық ойларын қалыптастыру

Табыс критерийлері:

  • Тақырыпты өзі ашады

  • Жай сандар мен құрама сандарды ажыратады

  • Мысалдар келтіре алады

  • Өз бетінше тестпен жұмыс жасайды

  • Жай сандар мен құрама сандардың бөлгіштерін таба біледі

Сабақ түрі:

Аралас сабақ


Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Керекті жабдықтар

1 мин

Ұйымдастыру

Оқушыларды түгелдеу

Сабақта жоқ оқушыларды айтады


2 мин

Кері байланыс

Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып түсініктерін тереңдетеді.

Топқа ат

«Жай сандар» тобы, «Құрама сандар» тобы

2 мин


Таратылған кеспе қағаздар арқылы топқа бөлініп отырады

Кеспе қағаздар

5 мин

Өтілген тарауды қорытындылау


hello_html_7baebf3e.gifhello_html_6988de78.gif

hello_html_m37ab93a3.gifhello_html_4205099f.gif

hello_html_555b7464.gifhello_html_6e2ce93d.gifhello_html_fe8db9e.gif

hello_html_ee7edb4.gifhello_html_m4f63e1f3.gifhello_html_m6dcca051.gifhello_html_47fc4235.gif

hello_html_7cfeb24a.gifhello_html_5eeaa23a.gifhello_html_m7cbead4b.gif




hello_html_3cb654d9.gif


hello_html_m4e28c0d2.gifhello_html_m7eaa7d36.gif


hello_html_m316bdc45.gif

hello_html_m4e28c0d2.gif


Анықтама айту

Өткен сабақ бойынша алған түсініктерін плакат бетіне түсіріп, ортаға шығып қорғап, бірінің ойын бірі қорытындылап тұжырым жасайды.






Бір топқа құрама санды, екінші топқа жай санды беріп, олардың бөлгіштерін табуды, плакат бетіне түсіру

Плакат, маркер


Бірін-бірі бағалау

2 жұлдыз (жақсы жағы)

1 тілек (ұсыныс)

10 мин

Тестпен жұмыс

Бағалау критериі «5»-5, «4»-4, «3»-3

Жай сандар мен құрама сандарды ажырата біледі, жауаптарын таба біледі

Тест парақшасы деңгейіне қарай

2 мин

Сергіту сәті

Жаңбыр жауды



16 мин

Оқулықпен жұмыс

Оқулықтан №263, 266 есептерін шығарады және бір-біріне көмек береді


Оқулық, дидактикалық материалдар



263

hello_html_26bc2ff2.gifҚұрама сандарды жай көбейткіштерге жіктеңдер:

hello_html_390a3055.gif1 топ 14 2 52 2

7 7 26 2

1 13 13

14=2*7 1

52=2² *13

hello_html_645808b7.gif

hello_html_645808b7.gif2 топ 105 3 78 2

35 5 39 3

7 7 13 13

  1. 1

105=3*5*7 78=2*3*13


266

а:b бөліндісінің мәнін табыңдар:

1) a=5*7*13

b= 7*13

a:b=(5*7*13): (7*13)=15


2) a=11*13*41

b= 11*41

a:b= (11*13*41): (11*41)= 13




Өзара бағалау, бір-бірінің есебін тексеру












Тақтаға шығып шығарады


Жауабын бағалау

3 мин

Бағалау

Оқушылардың табыс критерийге байланысты жұмыс жасау

Тапсырмаларға қатысты, жұмыстарының нәтижесіне байланысты бағалайды

Смайлик

4 мин

Рефлексия

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасап, стикерге жазып түсінік парағын жапсырады

Стикер, бағалау парағы,

1 тілек,

2 жұлдызша

Не сәтті өтті?

Не сәтсіз болды?


Нені дамыта алар едім?




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
