Пән:
Әдебиеттік оқу
|
Мектеп: №220
|
Күні:23.09.2020ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Омарова Қ.
|
Сынып: 4-сынып
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Мен
де еліме қызмет етемін
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.3
Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
4.2.3.1
шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін
деректерінен келтіре отырып дәлелде
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқып,теңеу,
аллитерацияны
тауып, қолдана алады. Төрт жолды өлең қосып
жазады.
Оқушылардың
басым бөлігі: Өлеңді иллюстрациямен
салыстырады.
Өлеңнен осы әдеби көркемдегіш құралдарды
анықтайды.
Кейбір
оқушылар: Тақырыпқа қатысты өзіндік ой түйіндеп,
кейіпкер
арманын өз арманымен салыстырады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Диалогке
қатысады; мұғалімнің көмегімен мəтіндегі негізгі ойды анықтай алады.
Берілген
тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
Оқу
мақсатына сәйкес дауыстап, түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап,
көз жүгіртіп оқу дағдылары жетілдіріледі.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды орындау, сын есімді анықтауға
арналған әдебиеттік оқу пәннен алған білімдерін пайдаланады.
|
АКТ
қолдану дағдылары
|
БАҚ
және мультимедиялық құралдарды пайдалану;
Дерекқордан
және интернеттен ақпаратты іздеу;
|
Бастапқы
білім
|
«Туған
жер» бағдарламасы туралы біледі.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Жұмыс ережесін келісу
Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!
Уақытты үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап береміз!!
Алдыңғы білімді еске түсіру
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау
Елбасы Н.
Назарбаевтың «Туған жер» бағдарламасына қатысты пікірін тыңдатудан бастауға
болады. «Туған жердің әрбір сайы мен қырқасы, тауы мен өзені тарихтан сыр
шертеді. Әрбір жер атауының төркіні туралы талай-талай аңыздар мен әңгімелер
бар. Әрбір өлкенің халқына суықта пана, ыстықта сая болған, есімдері есінде
сақталған біртуар перзенттері бар. Осының бәрін жас ұрпақ біліп өсуге тиіс»,
– деп көрсетті елбасымыз дей келіп: – Өзің тұрған жерге қандай жақсы іс,
қамқорлық жасауың керек деп ойлайсың? – деген сұрақ төңірегінде оқушыларға ой
салу.
|
|
Сабақтың
ортасы
|
«Есіңе түсір» айдары
жүзеге асады. Қадыр Мырза Әлидің өмірі мен шығармашылығы
жайлы мағлұматтар жинақтап, тірек сөздер арқылы мәліметтер
қорын толықтырады.
Аты-жөні
|
|
Туған жылы
|
|
Шығармалары
|
|
Ақпарат
|
|
Жаңалық
|
|
«Түсініп
оқы» айдары бойынша Қадыр Мырза Әлидің
«Арман»
өлеңін оқулықтағы суретпен салыстыра отырып оқып,
өлеңнің
әр тармағына сәйкес суретті табады.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау,
тиімді кері байланыс орнату.
|
Сабақтың
соңы
|
Сабақты талдау, кері
байланыс
|
|
Қосымша
ақпарат
|
|
Саралау.
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай
міндет қоюды жоспарлайсыз?
|
Дереккөздер:
Кейбір оқушылар басқа сыныптастарына қарағанда анағұрлым
күрделі
дереккөздермен жұмыс істей
алады.
|
|
Бағалау.
Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау
парақтары
|
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақтың
оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін
оқушылар не білді?
Сыныптағы
ахуал қандай болды?
Мен
орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен
сабақжоспарымды орындап үлгердім бе?
Мен
өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
|
Қорытынды
бағалау
|
|
Қандай
екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай
екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
Сабақ
барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не
білдім?
Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек?
1.
2.
|
|
|
|
|
|
|
|