Инфоурок Геометрия КонспектыКонспект по математике на тему "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару." (8 класс)

Конспект по математике на тему "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару." (8 класс)

Скачать материал

Пәні : Алгебра

Сыныбы : 8 «ә»

Сабақ тақырыбы : Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару.

Сабақ мақсаты: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру тақырыбында алған білімдерін пысықтау.

Сабақ міндеттері:

-бұрынғы білім негізін пайдалана отырып жаңа проблема шешеді:

-оқушыларды бар ақпаратты пайдаланып жұмыс істеуге, шапшандыққа, бір-бірлерін тыңдауға баулу

-критерийлерді пайдалана отырып, дұрыс бағалауға дағдыландыру

Модульдер: Қалай оқу туралы оқыту,  Сыни тұрғыдан ойлау, Диалогтық оқыту,  Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, Талантты және дарынды, Жас айырмашылығын ескеру.

Стратегиялар: «Маршрут карта», «Сұрыптау» әдісі, Сергіту сәті «Фигураны жасау», «Бастама-Жауап-Кейінгі әрекет», Өзін-өзі бағалау, «Миға шабуыл», «Ой түрткі», «Ой қозғау»

 

Сабақ кезеңдері Уақыт

 

Мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тұсаукесер

 5 мин

 

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім

35 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бөлім

 

 

 

 

 

Психологиялық ахуал

 

 

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

 

 

 

 

Диологтық оқыту

 «БЖӘ»

Үй тапсырмасын тексеру.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер «Сұрыптау» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сыни тұрғыдан ойлау

«Ой түрткі» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

«Фигураны жасау»

 

Сыни тұрғыдан ойлау

«Миға шабуыл»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Ой қозғау» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

 

 

Рефлексия

 

 

 

Үйге тапсырма беру

Оқушылардың сабаққа қатысын, оқу құралдарын тексеру.

Сыныпқа кірген балалармен жылы шыраймен сәлемдесіп, жағымды орта қалыптастыруға тырысамын.

 

 

Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырамын.

Өткен тақырыпты қалай меңгергендерін байқау мақсатында «Маршрут картасы» бойынша «Мектеп-Білім» сапарға аттанамыз

Ол үшін шамалы өткен тақырыпты еске түсіру үшін сұрақтар қою.

 

Көбейткішті түбір белгісінің алдына қалай шығарамыз?

Көбейткішті түбір белгісінің ішіне қалай енгіземіз?

Бөлшектің бөлімін ирроционалдықтан қалай босатамыз?

 

«Мектеп» аялдамасы

3 ұпай

Біз Мектеп аялдамасынан жолға шығу үшін кассадан билет алуымыз керек. Тақтада 1-15-ке дейін есептер бар, солардың ішінен таңдауларың керек.

Енді топқа бөлінуіміз үшін 1-5 билет «Купе» вагоны, 6-10 билет «Плацкарт» вагоны, 11-15 билет «Көпшілік» вагонына ораласулары керек.

«Купе» вагоны.

  2.    3.   4.   5.

«Плацкарт» вагоны.

  7.    8.   9.   10.

«Купе» вагоны.

  12.    13.   4.   5.

 

Ұпайларыңды бағалау парағына қойыңдар.

Міне аттандық. Енді келесі аялдамаға жету үшін бізге тест тапсырмалары берілген. Соны орындап сапарымызды жалғастыруымыз керек.

 

«Тапқырлар» аялдамасының тапсырмасы

Тест жұмысы

5 ұпай

«Купе» вагоны

1.     a)   b)   c)

2.                     a)  b)    c)

3.                        a) b)   c)  

4.               a) 0,5a   b) a   c)0,5a

5.                              a)   b)      c)  

«Плацкарт» вагоны

1.                   a)cb   b)abc   c)

2.                                             a)        b)c)        

3.                                            a)        b)         c)        

4.   -             a)c   b)     c)   

5.                                                     a)   b)   c)

«Көпшілік» вагоны

1.           a)   b)4ab      c)4ab

2.                                           a)bd   b)      c)  

3.                                            a)      b)   c)

4. a  -        a)   b)a(-)   c)  

5.                                                     a)      b)      c)  

 

Ұпайларыңды бағалау парағына қойыңдар.

 

Әр топ қол ұстасып тұрадыда мұғалімнің айтқан фигурасын орындап тұра қалады. (Мысалы «Түзу» десе түзу болып тұрады, т.с.с)

 

«Зеректілер» аялдамасының тапсырмасы

Берілген есепті топ болып ақылдасып шығарады. 10-ұпай

Өрнекті ықшамда.

«Купе» вагоны

 ,   мұндағы а) х>4;   ә) х<4

 

«Плацкарт» вагоны

 ,   мұндағы а) a>3;   ә) a<3

«Көпшілік» вагоны

 +  ,  мұндағы а) b ә) b≥5

Ұпайларыңды бағалау парағына қойыңдар.

 

«Білім» аялдамасы.

Топ басшылар сайысы. Дәлелдеу. 7-ұпай.

=90

 

= -6

 

= -0,5

 

Ұпайларыңды бағалау парағына қойыңдар.

 

 

Оқушылар бағалау парақтарына бағаларын қояды. Баға журналға қойылады

 

 

 

«Екі жұлдыз, бір тілек» ойларын айтады.

 

 

 

№92, №95

·         Оқушылар сәлемдеседі, өзара мұғаліммен көңіл күйімен бөліседі.

 

 

 

 

 

§  Әр топ өз аттарын қағазға жазады.

 

 

 

 

 

 

Көбейткіштерге жіктеп, түбірден шығарамыз.

Көбейткіштің квадратын түбір астындағы санға көбейтіп жазамыз.

Алымын да, бөлімін де түбірге көбейтеміз.

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар таңдаған билеттерін алады. Есепті шығаруға кіріседі.

 

 

«Купе» вагоны.

  2.    3.   4. 1  5.

«Плацкарт» вагоны.

  7.    8.   9.   1    10.   

«Купе» вагоны.

  12.    13.   4.  1   5.

Ұпайларыңды бағалау парағына қояды.

 

 

 

 

 

 

«Купе» вагоны

1.      a        4. c

2.      b        5. a

3.      b

 

 

 

«Плацкарт» вагоны

1.      b        4. b

2.      a        5. c

3.      a

 

 

 

 

«Көпшілік» вагоны

1.      с        4. a

2.      a        5. c

3.      b

 

 

 

 

 

Ұпайларыңды бағалау парағына қояды.

 

Оқушылар фигураларды жасайды.

 

 

 

 

 

 

«Купе» вагоны

а) х>4;  Ж: 1  ә) х<4;  Ж: -1 

 

«Плацкарт» вагоны

а) a>3;  Ж: -1     ә) a<3;    Ж: 1 

«Көпшілік» вагоны

а) b Ж: 7-2b  ә) b≥5;   Ж: 2b-7

 

 

 

Ұпайларыңды бағалау парағына қояды.

 

 

Оқушылар есептерін дәлелдейді.

 

 

 

 

 

 

 

Ұпайларыңды бағалау парағына қояды.

 

 

 

 

 


Топтан өз ойларын айтады.

«Мадақтау»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

««Ауызша бағалау»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Бағасыз бағалау»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Ауызша бағалау»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Мадақтау»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Жазбаша бағалау»

 

 

«Қорытынды баға»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Түрлі түсті жетондар, плакат,  интербелсенді тақта, бағалау парағы.

 


 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Конспект по математике на тему "Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Есептер шығару." (8 класс)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Клининговый менеджер

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
