Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Краткосрочное планирование урока на тему " Алдаркөсе мен Шықбермес Шығайбай"

Краткосрочное планирование урока на тему " Алдаркөсе мен Шықбермес Шығайбай"

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:





Сабақ:№3



Мектеп: "М.Ломоносов атындағы орта мектеп" КММ



Күні: 12. 10.2015

Мұғалімнің аты: Абраимова Н.С.

Сынып:4 "А"

Қатысушылар саны 20

Қатыспаған оқушылар саны:

Тақырыбы

Алдаркөсе мен Шықбермес Шығайбай

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

Оқушылар сабақтың соңына қарай не үйренгенін қалайсыз?

Шығарманың мазмұны түсіндіру


Сабақ мақсаттары

(Жетістік критерийі):

Барлық оқушылар орындай алады(Оқушылар сабақ соңына қарай не үйренгенін қалайсыз?):

Аңыздың мазмұнын біледі.

Оқушылардың көбі орындай алады:Аңдам бойындағы жағымды,жағымсыз қылықтарды ажыратып, оған өз көзқарастарын, ойын айтуға үйрету. Алдаркөсенің іс-әрекетіне баға бере алады

Тілдік мақсат

(Нақты нені білуі керек?Терминдер):

Оқушылар орындай алады:Аңыздың ерекшелігін талдай отырып, ондағы көркемдегіш құралдар арқылы тілдік қорын дамытады.

Пәнге арналған сөздік және терминология:Тауы шағылыпты, әккіленіп алған, түзге, теңеу

Оқылым/жазылым: Жазуға ұсыныс: Сызбалық жоспар жазу

Алдыңғы оқу

Халық ауыз әдебиеті , аңыз


Сабақ барысы

Уақыты

Әдіс-тәсілдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау ҚБ,ЖБ

Сабақ кезеңдері

Үй жұмысын тексеру белсенді әрекетке жұмылдырылады;

- ойлау жұмысына ынталандырылады

5 мин


«Кемеде "

Топқа бөлу Сабақтың ұранын






Ойын арқылы4 топқа бөледі

-Қорқыттың күйі мұңды ма, әлде көңілді ме? Неге олай деп есептейсіңдер?

- Қорқыт шығармасы неге аңызға жатады?

- Адамның өзі өлсе да несі өлмеуі мүмкін?

- Шығармадағы ертегіге ұқсас элементтерді анықта

Топпен жинақталып отыру. Топ ретін, топбасшысын анықтауға белсене қатысу.

Сабақтың ұранын айтады

Мұғалімнің мадақтауы


5 мин

"Микрофон ұсыну "

Алдын ала берілген тапсырма бойынша оқушылардың жұмысын тыңдайды

Презентациясымен, шығармасымен таныстырады

"Бас бармақ" оқушылар бағалайды

1-кезең: Қызығушылықты ояту:

- ұйымдастыру

2 мин

Бейнежазба көрсету"Байдың сияпаты"

Видеоны түсінуге арналған бағытталған сұрақтар қою.

Өз ойларын айтады.


2-кезең: Мағынаны ажырату:

- оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады;

10 мин


"Ойлан,жұптас, талқыла"


1- топ: Отбасы мүшелері немен айналысып отырды?

2 топ: Алдар келгенде қолдарындағы заттарын немен алмастырды?

3-топ: Алдар жолда не көргенін айтты?

4-топ : Байдың отбасындағы адамдар Алдарға қалай жауап қатты?

Тапсырманы топпен орындайды.

"Тир" арқылы өзін бағалайды,

Топаралық бағалау "бас бармақ" арқылы жүреді


1 мин

Сергіту сәті

Мұғалім сергіту сәтін ұйымдастырады

Жаттығу жасайды

Мұғалімнің мадақтауы


10 мин

"Кубизм"

Топтық жұмыс ұйымдастырады:

Сұрақ. Аңызда Шығайбайды қалай суреттейді?
Салыстыру. Сұрақ. Аңыздың әрбір сәтінен мысал келтіре отырып, Алдаркөсеге мінездеме бер
Зерттеу. Сұрақ: Алдаркөсе Шығайбайды қандай мақсатпен алдады? Мақсатына жетті ме?
Қажеттілігін бағалау. Сұрақ Аңызды оқи отырып, қандай жаңа мәліметтермен таныстың?

Тапсырманы орындайды

"Тир" арқылы өзін бағалайды,

Топаралық бағалау "бас бармақ" арқылы жүреді

3-кезең: Ой- толғаныс:

  • анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;

  • синтез, бір-бірімен ой бөліседі.

  • сабақ қорытындысы

5 мин


Сәйкестендіру тесті деңгейлік нұсқада асалады


Тест орындайды

Критериалды бағалау

Бағалау

2 мин


Мұғалім ЖБ қояды

Оқушылар қорытынды басағасын қояды

Келесі оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)

2 мин

Оқу, сөзжұмбақ құрау, қосымша материалдар қарау




Рефлексия

3 мин

39-42 б оқу, қосымша мағлұматтар






"Кубизм"


Топтық жұмыс ұйымдастырады:

Сұрақ. Аңызда Шығайбайды қалай суреттейді?
Салыстыру. Сұрақ. Аңыздың әрбір сәтінен мысал келтіре отырып, Алдаркөсеге мінездеме бер
Зерттеу. Сұрақ: Алдаркөсе Шығайбайды қандай мақсатпен алдады? Мақсатына жетті ме?
Қажеттілігін бағалау. Сұрақ Аңызды оқи отырып, қандай жаңа мәліметтермен таныстың?

Тест:



1-нұсқа..................................................................

... Қолындағыларын жасыра-жасыра қойыпты

... Шығайбайдың үйіне келеді

... Таңертең Шығайбай жолға шықпақ болады

... Бәйбіше қазанға ас салады

... Еліне тартып отырды

... Торсықты амалсыздан Алдарға береді

Алдар туралы не ойлайсың?













2-нұсқа ..........................................................

... Қазаныңды ас бәйбіше дейді

... Шықбермес Шығайбайды мырза бай етем

... Алдар нанды қолына алды

... Түйіліп қалып май сұрайды

... . Алдардың ойыны осылай болады

... Алдардың атын жарып тастайды

Қалай ойлайсың Алдардың Байды алдауы дұрыс па, әлде қате ме? Неге?


Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 13.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров132
Номер материала ДВ-152828
Получить свидетельство о публикации