Сабақ
өтілетін күн: 16.11.2016ж
|
4
сынып
Әдебиеттік
оқу мен орыс тілі.
|
Барлық
оқушы саны: 23
Қатысқаны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Абай
«Сабырсыз,арсыз еріншек»
|
Жалпы
мақсаттар
|
Адам бойындағы жағымсыз
қасиеттерді орыс тілінен грамматикалық тұрғыда салыстыра алуға, жасаған
тұжырымдарын жадында ұзақ сақтауға және тақырыпқа сай өз ойларын сол
сөздерді тұлғасына қарай талдай білуге ықпал ету;
Күтілетін
нәтиже:
Тақырып бойынша орыс тілінен тілдік тұжырымды ой айтады;
Сабырсыз,арсыз,еріншек
жайлы орыс тілінен грамматикалық жолын салыстыра алуға дағды қалыптасады:
Сөздерді
тұлғасына қарай талдай алуға үйренеді;
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік
жоспар, 4 сынып. Әдебиеттік оқу
|
Түйінді
идеялар
|
Адам
бойындағы жаман қасиеттер жайлы айта отырып, түсініп оқуға, ойын орысша жеткізе
білуге үйренеді;
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Триггерлік
суреттер»тәсілі,»Ұйқыдағы ару» :жекелей, жұптық, топтық.
|
Көрнекілігі
|
Ақынның
суреті,кесте, «Бағдаршам», суреттер.АКТ
|
Дереккөздер
|
Әдебиеттік
оқу 4сынып «Атамұра»
|
Оқыту
нәтижелері
|
1. Жеке, жұппен,
топтаса отырып мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықтау;
2.Мұғалім оқуға
бағыттап отыру;
3.Оқушылардың критерий арқылы бағалау мүмкіндіктерін
жасау.
|
Сабақ барысы
|
Оқу белсенділігін
арттыруда қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау (формативті, суммативті)
|
Сабақ
кезеңдері:
1-кезең
Қызығушылықты
ояту
-ұйымдастыру
(2
мин)
|
|
Бағалау
критерийлерін беру.
|
Оқушылар бір - бірімен қол ұстасып, тілек
айтады. Көңіл - күйлері көтеріледі, жақсы қарым - қатынас қалыптасады.
сабаққа қызыға қатысады.
|
Сөзбен
ынталандырып отыру
|
-Үй
тапсырмасын тексеру: (7 мин)
|
|
|
|
«Смайлик»арқылы
|
-Сергіту
сәті (2 мин)
|
«Көңілді
күн»
|
Оқушылармен
бірге қимылдар жасау
|
Оқушылар
қимылдап сергіп алады
|
|
-Жаңа
сабаққа даярлық. (2 мин)
|
«Триггерлік
суреттер»тәсілі
|
Суреттер көрсету
А оқушы-сурет арқылы сабақтың тақырыбын дәлелдемелермен айта алады, В
оқушы- сурет арқылы тақырыпты аша алады
С-Жетек арқылы тақырыпты ашады
|
Сурет
арқылы сабақтың тақырыбын анықтап,мақсат қояды.
|
Басбармақ
|
2-кезең
Мағынаны
ашу
-Жаңа сабақ
(20
мин)
|
«Ұйқыдағы
ару»
|
|
|
«Бағдаршам»
арқылы бағаланады
Мадақтау
«Жарайсың»,
|
3-кезең
Ой
толғаныс
Бекіту
(5 мин)
|
|
Мағынасын
түсіндіру
|
Әр
топ өздеріне берілген пікірді дәлелдеп жазу,талдау
|
Топ
жетекшілерінің бағалауы
|
-Қорытындылау.
(3
мин)
|
|
Топ-Ақын
туралы топтастыру
-Әңгіме
құрастыру
|
-Құстар
біздің досымыз
-
|
«Бағдаршам»
арқылы бағалайды
|
-Бағалау. (2 мин)
|
|
оқушыларға
жиынтық баға қояды.
|
Күнделіке
баға қойдырады
|
|
-Үйге
тапсырма:
(1
мин)
|
|
|
Тапсырманы
күнделіктеріне жазады
|
|
-Рефлексия (1 мин)
|
«ББҮ»
|
Оқушыларға
кері байланыс қағаздарын таратып береді
|
Оқушылар
кері байланыс парағын толтырып, мұғалімге береді.
|
«Жарық
жұлдыз»
|
|
|
|
|
|
|
|