Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / »«Спорт.Спорт түрлері
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

»«Спорт.Спорт түрлері

библиотека
материалов

Сабақ

тың тақыры

бы


мақсаты

Мазмұны

белсенді оқыту әдіс –тәсіл

дері

бағалау

күтілетін нәтиже/ қалыптаса

тын білім, білік, дағды

кіріктіріл-

ген модульдер

негізгі дереккөз

дер

1

Спорт. Спорт түрлері

1.Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді меңгеру, сөздік қорларын байыту. Сөздерді әр түрлі қолданыста орынды қолдана білу.

2.Оқушылардың қазақша сөйлеу тілін дамыту. Сүйікті спортшылары жайлы әңгімелей білуге әзірлеу.

3.Еліміздің атақты спортшыларын үлгі, өнеге ету. Балаларды спортты, еңбекті сүюге баулу.

1.Сергіту «Күн сәулесін төгеді ...»

2.Топқа бөлу.

3.Блиц- сұрақтар

4. Ойқозғау. Суреттер бойынша қимыл әрекеттер көрсету.

5.Спорт түрлері» кластер жасау

6. Тапсырмалар керуені 2, 3, 5- тапсрыма

7. «Үгітші»

8.Үйге тапсырма: 172-бет,4- тапсрыма


топтық жұмыс



кластер жасау, қорғап шығу


өзін-өзі бағалау

Сыныпта жағымды хал-ахуал қалыптасады. “Спорт” тақырыбы бойынша сөздік қоры молаяды, етістерді ажыратады. Кестелер арқылы сөйлемдер құрастыру, сөздерді дұрыс байланыстыру дағдысы қалыптасады.

.

сын тұрғысынан ойлау,

оқыту үшін бағалау, АКТ, дарындылар

мен жұмыс, жас еркшеліктеріне қарай оқыту.

Презентация, түрл-түсті суреттер. Оқулық бойынша және қосымша аудио материал-

дар

етістік тақырыбына кесте






1 мектеп- гимназия

қазақ тілі пәнінің мұғалімі: Ахмедова Эльмира

Сабақ жоспары


Пәні: қазақ тілі

Сынып:

7 б сынып.




Тақырыбы: Спорт.Спорт түрлері

Мақсаты

1.Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді меңгеру, сөздік қорларын байыту.

2.Оқушылардың қазақша сөйлеу тілін дамыту. Спорт түрлері жайында әңгімелей білуге дағдыландыру.

3.Еліміздің атақты спортшыларын үлгі, өнеге ету. Балаларды спортты, еңбекті сүюге баулу.

Күтілетін нәтиже

Сыныпта жағымды хал-ахуал қалыптасады. Топтама бойынша Ақпарат құралдарының пайдасы туралы сөздік қоры молаяды, етістерді ажыратады. Кестелер арқылы сөйлемдер құрастыру.

Кіріктірілген модульдер

Сын тұрғысынан ойлау, Акт-ны қолдану, жас ерекшеліктері бойынша, оқыту үшін бағалау, дарынды

лармен жұмыс

Кезең

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер


2 минут

Сергіту «Күн сәулесін төгеді ... »




Шеңбер жасап, жүргізушінің бұйрығы бойынша оқушылар орындарын ауыстырады.



Кіріспе

1 минут

Топқа бөлу «Капитан кемесі»

Капитандар өздеріне көмекші, матростар, штурман таңдап алады



4 минут

Блиц- сұрақтар. Топтық жұмыс


1.Зат есім дегеніміз не?

2. Зат есімнің қандай түрлері бар?

3.Қазақ тілінде неше жалғау бар? Атап беріңіз.

4. Сын есім қандай сұрақтарға жауап береді?

5. Реттік сан есімнің сұрақтары қандай?

6. Реттік сан есімдердің жұрнақтарын атаңыздар.

7. Етістіктің сұрақтары қандай?

8.Ортақ етістің жұрнақтарын атаңыздар.Мысалдар келтіріңіздер.


Баспалдақпен көтерілу.


1 баспалдақ.

Өзін-өзі бағалау парақшалары таратылып, 1-5 ұпайға дейін бағалайды.

Жеке жұмыстар/топтық іріктеу


Негізгі бөлім

3 минут

Ой қозғау. «Мимикалық ситуация».


Миға шабуыл суреттегі спорт түрлерін қимылмен әрекеттермен көрсету.

hello_html_m11614454.jpghello_html_d222660.jpg

Оқушылар суреттің атауын қимыл әрекеттерге қарап айтады. Қатысушылар үш топқа бөлінгеннен кейін олардың топ басшылары ортаға шығып карточканы таңдайды. Онда спорт тақырыптар берілген. Әр топ өз тақырыптарына байланысты мимика, панто-мимикалық ситуация құрайды. Қалған екі команда олардың басты тақырыбын табады.


2 баспалдақ.


суреттер

12 минут

  1. мәтінмен топтық жұмыс

Кластер әдісі бойынша «Ақпатар жинаймыз, толықтырамыз»

  1. Тапсырманы өз беттерінше оқиды.


2- баспалдақ


  1. Тірек сызбаны қолданып кластер жасайды

  2. Топ мүшелері қорғап шығады.

hello_html_7e390096.gifhello_html_6e3e9316.gifhello_html_57846e91.gif



hello_html_3e1b4701.gifhello_html_m109bf8df.gif

hello_html_3e1b4701.gifhello_html_m27c2c712.gif

3 баспалдақ.


Бағалау критерилері:

  • кластердің эстетикалық көрінісі;

  • мазмұнын ашу;

  • қорғаудағы тілі






Оқулық

стикерлер


10 минут

Тапсырмалар керуені:

2- тапсырма. Сөздерді тіркестіріп, сөйлем құрау.

3- тапсырма. Сөйлем құрау

3 - тапсырма. 171 бет Берілген анықтамаларды спорт түрімен сәйкестендіру




3-4-5 баспалдақ

Оқушылар тапсырмаларды дәптеріне орындайды

Өзін- өзі бағалау парағына белгілейді.

Дұрыс жауаптар үлгісі:

2- тапсырма. Сөздерді тіркестіріп, сөйлем құрау.

Кешеден бері шаршадым.

Жүгіргеннен кейін жай жүрген жақсы.

Волейбол ойнағаннан гөрі шахмат ойнаған жақсы.

Футбол ойнағаннан кейін сергіп қалдым.

Теннистен кейін кино көрген жақсы.


3- тапсырма. Сөйлем құрау.

Тhello_html_m1139a66a.gifейквондомен шұғылдану үшін жабдықталған орынның қажеті жоқ.

Шhello_html_m58c0b456.gifұғылданушы әрбір бос уақытында теквондоның техникасын жетілдіре алады.

3 - тапсырма. 171 бет. Берілген анықтамаларды спорт түрімен сәйкестендіру.

  1. Негізгі құралы доп болып саналатын спорт түрі- футбол.

  2. Мұз бетінде арнайы дайындалған құралмен сырғанау түрі-коньки тебу.

  3. Қысқы спорт түрі-шаңғы тебу.

  4. Екі адамның жекпе-жегі түріндегі спорт түрі- күрес.

  5. Штанганы жоғары көтеру бойынша жаттығулардың орындалуы- ауыр атлетика

4 баспалдақ.


Өзін-өзі


Бағалау


5 ұпай- 0- 1 қате

4 ұпай- 2 қате

3 ұпай- 3 қате

2 ұпай- 4 қате

1 ұпай- 5 қате



hello_html_m1139a66a.gif

Оқулық

Оқулық пен грамматикалық кесте


4 минут

Мақал мәтелдермен жұмыс. «Үгітші» ойыны.

5- тапсырма

Берілген мақалдар төңірегінде ой қозғап мақал- мәтелдерді жылдам жатқа айту, спортпен шұғылдануға оқушыларды үгіттеу.

1 топ- Спорт денсаулыққа пайдалы.

2 топ- Спортпен, денешынықтырумен шұғылдану керек.

3 топ- Денсаулықты сақтау керек.

5-баспалдақ



Оқулық 170 бет

Қорытынды

3минут

Үйге тапсырма


172 бет, 4- тапсырма

Сөйлемдерді дұрыс құраңдар.

Қорытынды ұпайларды шығару. Жалпы бағасын қою.


3



Сабақтың сәтті, сәтсіз сәттері туралы өз ойын айту.

«Дело в шляпе- Әңгіме қалпақта»

Оқушыларға қалпақ беріледі, музыка басталғанда қалпақты бір-біріне ұзатады. Музыка тоқтаған уақытта қалпақ кімнің қолында болса, сол оқушы сабақ туралы пікірін айтады.


қалпақ


