Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Открытый урок по математике на тему "Рационал сандарға амалдар қолдану" (6-класс)

Открытый урок по математике на тему "Рационал сандарға амалдар қолдану" (6-класс)


До 7 декабря продлён приём заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Рационал сандарды қосу, азайту, көбейту, бөлу амалдарын меңгергенін жүйелеу, бекіту, бақылау жұмысына дайындық.

Дамытушылық. Оқыған материялды қорытындылай салыстыра білу дағдыларын дамыту, өз ойын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайдтар, шар, үлестірме қағаздар.

Сабақтың құрылымы:

І. Ұйымдастыру;

ІІ. «Алғашқы қадам» (үй тапсырмасы);

ІІІ. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап»(шар ішіндегі сұрақтарға жауап беру);

ІV. «Білсең де тексер!»(кесте толтыру);

V. «Білімің - ұшар қанатың»(оқулықпен жұмыс);

VI. «Іздеген жетер мұратқа»;

VІІ. Үйге тапсырма;

VІІІ. Бағалау;

ІХ. Рефлексия;

Х. Қорытынды.;

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру

Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабағымызды шаттық шеңберін құру арқылы бастаймыз.

Қуанамын менде (өзімді көрсетемін),

Қуанасың сенде(досыңды көрсету),

Қуанайық, достарым(қолымызды ұстаймыз),

Арайлап атқан күнге(қолымызды жоғары созамыз).

Оқушыларға бағалау парағын ұсыну. Өздерін бағалайды, соңында арифметикалық орта табу арқылы жинаған фишкаларын бағалау.

ІІ. «Алғашқы қадам» (үй тапсырмасы)

663

Жауабы: 1) hello_html_2b10aa06.gif; 2) 5,8; 3) -0,5; 4) 10.

ІІІ. «Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап»(шар ішіндегі сұрақтарға жауап беру)

  1. Екі теріс санды қосқанда қандай сан шығады?

  2. Таңбалары әр түрлі екі санды қалай қосады?

  3. Қарама – қарсы санды қосқанда неге тең?

  4. Таңбалары әр түрлі екі санды көбейткенде қандай сан шығады?

  5. Таңбалары бірдей екі санды көбейту қалай табылады?

  6. Көбейткіштің біреуі 0 – ге тең көбейтінді неге тең?

  7. Таңбалары әр түрлі екі санды бөлгенде қандай сан шығады?

ІV. «Білсең де тексер!»(кесте толтыру)

а * в


а в

-5

6

0,5


-1,2

6

-7,2

-0,6

а + в


а в

-7

-5

2,3


3

-4

-2

0,7

а - в


а в

-6

8,2

2,5


4

10

-4,2

1,5

а : в


а в

-7

3

0,1


-6,3

0,9

-2,1

-63

V. «Білімің - ұшар қанатың»(оқулықпен жұмыс);

І деңгей. № 667

  1. 8 * (- 4) – 15; 3) 17 + ( - 8) * (- 3); 5) 9 * ( - 2) – 7;

  2. 45 : (- 5) – 12; 4) 13 + 27 : (- 9); 6) 12 : (- 4 ) + 5.

ІІ деңгей. № 668

  1. 3,9 : (- 1,3) + 6; 3) 9 + 5,6 * ( - 0,5); 5) 4,3 – 8 : ( -1,6);

  2. 6,5 : ( - 5) – 8; 4) 10 + 8,4 : (- 4,2); 6) 9,1 – 6 : (- 0,2).

ІІІ деңгей. №669

1) hello_html_48c206b3.gif 3) hello_html_672c8ce3.gif

2) hello_html_2cdf912a.gif 4) hello_html_372f13b0.gif

VI. «Іздеген жетер мұратқа»

1) Сәйкестендіру тестісі

1hello_html_7d777191.gifhello_html_m28206d06.gif) – ( - 20 ) теріс сан

2hello_html_m28206d06.gif) – ( + 20 ) қарама – қарсы сан

3) – 20 + 20 оң сан

2) Суретте неше үшбұрыш бар? (9)


hello_html_m7b8a8dea.gifhello_html_m64a6494.gifhello_html_57fdbc82.gif

hello_html_m90dc476.gifhello_html_m534256bc.gif



VІІ. Үйге тапсырма

674, №675.

VІІІ. Бағалау;

Бағаларының арифметикалық орталарын табу арқылы айту.

ІХ. Рефлексия;

Бүгінгі сабақта алған әсерім

Х. Қорытынды.
































57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)

Автор
Дата добавления 05.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров127
Номер материала ДВ-126615
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх