Инфоурок / Математика / Рабочие программы / Рационал сандарды азайтуға есептер шығару . 6 сынып
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Рационал сандарды азайтуға есептер шығару . 6 сынып

библиотека
материалов

«Бекітемін»

Сабақтың өтілетін күні


Пәні

Сыныбы

Өтілетін мұғалім

Кабинет

26.11.2015жыл


Математика

6 «е»

Битенова Гүлайна

214

Сабақтың тақырыбы

Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы (есептер шығару )

Сабақтың мақсаты


Бір саннан екінші санды азайту ережесін түсіну. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу ережесін білу. Ережелерді түсіну арқылы есептер шығару дағдыларын дамыту, оң және теріс сандардың өмірмен байланысын түсіну

Оқыту мақсаттары


Оқушылар ....

Сабақ барысында алынған деректерді ауызша және жазбаша түрде сипаттай алады, талдайды және жалпылай алады;

  • Қайта тексеру, нақтылау үшін сұрақтар қоя алады.

  • Ережелерді пайдаланып , өз пікірін дәлелді айтады және қорғай алады.

Алдыңғы білім


Екі теріс санды қосуды біледі, рационал сандарды координаталық түзудің көмегімен қоса алады ,таңбалары әртүрлі сандарды қосуды біледі.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

2мин

1.Ұйымдастыру кезеңі

Сабақтың мақсаты айқындалады

Оқушыларды топқа бөлу

А) теорияшылдар

Б)сызбашылар

В)тәжірибешілер

Карточка

2мин

«Жұбыңды тексер» үй тапсырмасын тексеру

Дәптер

8мин

Өткенді қайталау кезеңі

А) топ оқушыларына оң және теріс сандардың өмірде қолданылуы жайлы өз пікірлерін постер арқылы қорғау тапсырылады.

Б) берілген карточка нөмерлері арқылы 1 топ оқушылары бүгінгі тақырыпта кезесетін негізгі ұғымдарға түсінік береді. 2 топ оқушылары координаталық түзуде оң және теріс сандарды қосуды және координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табуды тұжырымдап береді. 3 топ оқушылары екі теріс санның қосындысы, таңбалары әртүрлі сандардың қосындысы, рационал сандарды азайту ережесін тұжырымдап,мысал келтіреді.


«топтық жұмыс» постер қорғау

3мин









20мин

Ауызша есептер , әр топқа ауызша есептер беріледі

1топ

2 топ

3 топ



«оқулықпен жұмыс»

Әр топтан оқушы шығып тақтаға есеп шығарады.

530 есеп







540 есеп.



1 топқа № 537 есеп



2 топқа №545 есеп



3 топқа №546 есеп










Интерактивті тақта









Оқулық,тақта








2мин

«Сергіту сәті» әр топтан 1 оқушы шығып, тақатаға екі қолымен,яғни оң қолымен шеңберді сол қолымен үшбұрышты бір уақытта салу керек. Неғұрлым ұқсатып салған топ ұпай алады.


5мин

Қорытындылау «Математикалық диктант»

  1. Кез келген ... 0-ден және кез келген теріс саннан үлкен.

  2. Оң санның модулі ...

  3. Екі оң санның қосындысы ..., екі теріс санның қосындысы ...

  4. ... сандардың қосындысы нөлге тең.

  5. Бүтін сандар, оң және теріс бөлшектер ... жиынын құрайды.

  6. Қосуды орында: а) -11,6+(-4,3) ә) -14,3+25,2

  7. Азайтуды орында: а) -4,7 – (- 3,1) ә) 7,4 – 9,8

  8. Теңдеуді шеш: а+(-5)=2; -6+x=-2;

  9. Есептеңдер: -3.6-(+1.5); -7.5-(-3);

  10. Бір саннан екінші санды азайту үшін



3мин

Бағалау . бағалау парағы арқылы


Үйге тапсырма беру



