Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Ағайынбыз бәріміз. Қайдан келдің,Бауырсақ? Лепті сөйлем. Тік төртбұрыштың қасиеті. Төрт түлік. тақырыбындағы ашық сабақтар
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Ағайынбыз бәріміз. Қайдан келдің,Бауырсақ? Лепті сөйлем. Тік төртбұрыштың қасиеті. Төрт түлік. тақырыбындағы ашық сабақтар

Выбранный для просмотра документ ?айдан келд_?, Бауырса?.docx

библиотека
материалов

Батыс Қазақстан облысы, Бөкей ордасы ауданы,

А.Құсайынов атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасы,

ІІІ деңгей бойынша сертификатталған,

І санатты бастауыш сынып мұғалімі

Сугралиева Гулбагида Таубаевна

Сабақ тақырыбы

Заттың қимылын білдіретін сөздер. Қайдан келдің, бауырсақ?

Жалпы мақсаты

Өлеңді дұрыс түсініп, мәнерлеп оқуға үйрету.

Рөлге бөліп оқуға үйрету.

Сауатты, көркем жазу дағдысын қалыптастыру.

Оқу нәтижелері

Өлеңді дұрыс түсініп, мәнерлеп оқиды.

Рөлге бөліп оқып біледі.

Сауатты, көркем жаза алады.

УАҚЫТЫ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫЛАР ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ


РЕСУРСТАР

2 мин










5 мин



10 мин




5мин





5 мин


5 мин



7 мин



2 мин


3 мин

Балалар қараңдаршы, бүгінгі күн кешегі күннен өзгеше екен. Ерекше шуағын төгіп тұрған сияқты. Бар тіршілік осы күннен нәр алады, жылу алады. Бізде осы күннен нәр алайық, жылу алайық. «Мен .... жақсы көремін, өйткені ол өте мейірімді!»

Енді түрлі-түсті фигуралар арқылы топқа бөлінеміз.

«Коктейль таяқшалары» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

Мұғалімнің жаңа сабаққа тоқталуы.

Дарынды және талантты балаларға арналған кеңейтілген тапсырма:


1 топқа: Ұннан жасалатын тағамдар суретін салу, нан туралы мақал-мәтел, тыйым сөздер жазу. ( тоқаш, бауырсақ, қалаш т.б)

2 топқа: Суретті классификациялау. (Нан дастарханға қалай келеді? )

3 топқа: Өлеңді рөлге бөліп оқу.

Автор

Бауырсақ

Қуыршақ

Дәптермен жұмыс.

«Сәйкестендіру»әдісімен тапсырма орындау


Сергіту сәті.

Рефлексия

Нені білдік? Немен жұмыс жасадық?


Бағалау



Балалар ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында бір-біріне жақсы тілектер айтады.





Топқа бөлінеді.



Оқушылар үй тапсырмасын жатқа айтады.















Оқушылар рөлге бөліп оқиды





Оқушылар сәйкестендіреді, тапсырманы орындайды.










Формативті бағалау: «Бас бармақ» арқылы бағалау, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау.


















«Күн, ай» белгілері арқылы бағалау





«Смайликтер» арқылы бағалау









Бағалау парағы арқылы бағалау

Оқулық Г.И.Уайсова, А,Е.Жұмабаева

Алматыкітап 2012;Әдістемелік, материалдар дидактикалық , интернет ресурстары , диктофон

Үй тапсырмасы


Қайдан келдің, бауырсақ? Мәтінді түсініп оқу. (1 мин)





Выбранный для просмотра документ А?айынбыз б?р_м_з.docx

библиотека
материалов

Батыс Қазақсан облысы, Бөкей ордасы ауданы, Муратсай ауылы

А.Құсайынов атындағы жалпа орта білім беретін мектеп-балабақшасы

ІІІ деңгей сертификатталған, І санатты бастауыш сынып мұғалімі Сугралиева Гулбагида Таубаевна

Сабақтың тақырыбы: Ағайынбыз бәріміз. Тасымал.
Сабақтың мақсаты: Өлеңді мәнерлеп оқуға дағдыландыру, оқушыларды сөздерді дұрыс тасымалдауға төселдіру.
- жаңа тақырыпты меңгерту.
- сөздік қорын, ой - өрісін, дүниетанымын дамыту.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың әдіс - тәсілі: көрнекілік, критерийлі бағалау.
Сабақтың көрнекілігі: критерийлер, өлшемдер жазылған плакат, бағалау парағы.
Күтілетін нәтиже: Өлеңді мәнерлеп оқиды, сөздерді буынға бөледі, сөздерді тасымалдайды, көрнекі, ұқыпты жазады, сәйкестікті табады.

Сабақтың барысы:
I. Сабақтың басталуын ұйымдастыру.
Психологиялық дайындық.

Күлім қағып қолымды

1,2,3 деп ұрамын.

Қарап тұрған көршіме,

Қолымды мен бұлғайын.

Жылы-жылы жүзбенен,

Маңдайыңнан сыйпайын.

Жылы-жылы жүзбенен,

Жүрегімді сыйлайын.

Ыстық алақаныммен,

Қолыңды бер қысайын.

Амандасып өзіңмен,

Құшақтасып алайын.
Оқушылар 2 топқа бөлінеді.
1 - топ: Аққала.
2 - топ: Ақшақар .
Топтың ережесімен таныстыру.

«Бәйге» ойыны. Ойын мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша оқушылардың білімдерін пысықтау.
1. Дыбыс дегеніміз не?
2. Әріп дегеніміз не?
3. Жуан дауыстыларды ата!
4. Жіңішке дауыстыларды ата!
5. Жуан және жіңішке жұп дауыстыларды ата.
6. Буын дегеніміз не?
7.Алматы мәтінінің түсінігін әңгімелеу .

II. Жаңа тақырыпты хабарлау.
- Балалар, бүгінгі өтетін жаңа тақырыбымыз –«Ағайынбыз бәріміз» өлеңі. Өлеңді жазған автор - Әнуарбек Дүйсенбиев.
Қазір өлеңді өз бетімізбен оқимыз. Өлеңді оқымастан бұрын тақтадағы сұрақтарға назар аударыңдар. Осы өлеңнен мына сұрақтарға жауап беретіндей түсініп оқимыз.
1. Өлеңде не туралы айтылған?
2. Өлеңнің авторы кім?
3. «Ақпыз, қара, сарымыз» деп автор кімдерді айтқан?
4. «Бала біткен дос, бауыр» дегенді қалай түсінесің?
5. «Ағайынбыз бәріміз» дегенді қалай түсінесің?
- Тақтаға мәнерлеп оқудың критерийі ілінеді.
- Оқушыларға бағалау парағы таратылып беріледі.
Әр топ бір шумақтан мәнерлеп оқиды. (Дұрыс – 3, орташа – 2, нашар – 1шапалақ соғу).
Мұғалімнің мәнерлеп оқуы.

Сұрақ - жауап. Әр топтан бір оқушы тұрып, жауап береді.
Дәптермен жұмыс. 96 - жаттығу. Мақал - мәтелдерді оқы. Ішінен өлең мазмұнына сай келетіндерін таңдап жаз.
1. Татулық – табылмас байлық.
2. Бірлік болмай, тірлік болмас.

ІІІ. Рефлекциялық бағалау кезеңі.
1) «Жоғалған буын» ойыны.
Ас – _ _ _– нам. Оқу –_ _ – лар.
Бәй –_ _ – рек ел –_ _ _– ба.
Ке –_ _ – ге.
2) Орны ауыстырылып берілген әріптерден сөз құрастыру.
1 ә, і, р, п ________
2 б, ы, у, н ________
3 т, с, м, а, л, а _________
4 д, б, ы, с, ы _________


Қосымша тапсырма: Берілген сөздерді буынға бөліп жазу және тасымал түрін көрсету.
1 - топ: Желтоқсан, қарлығаш, арыстан
2 - топ: Қыркүйек, отандастар, жолбарыс
IV. Қорытынды.
1. Буын дегеніміз не?
2. Тасымал дегеніміз не?
3. Сәйкестікті тап.
Отан------------Буын 
Оқушы--------Тасымал
Ана
От
Жақсылық
(Дұрыс болса 3 рет шапалақтау).
.





















А.Құсайынов атындағы орта жалпы білім беретін мектеп-балабақшасы

















Ағайынбыз бәріміз

(Ана тілі)

1а сынып



















Өткізген: Г.Т.Сугралиева

Выбранный для просмотра документ Лепт_ с?йлем.docx

библиотека
материалов

Сугралиева Гулбагида Таубаевна,

А.Құсайынов атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасы,

ІІІ деңгей бойынша сертификатталған,

І санатты бастауыш сынып мұғалімі

БҚО, Бөкей ордасы ауданы, Мұратсай ауылы

Сабақтың атауы

Лепті сөйлем

Мақсаты

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға лепті сөйлемнің мағынасын түсіндіру,
көңіл - күйді, сезімді білдіретін сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру.
Сабақтың міндеті:
1. Лепті сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқуға жаттықтыру;
лепті сөйлемнің қандай мағына білдіріп тұрғанын анықтату.
2. Өз бетімен жұмыс жасай білуін және өзін бағалай білуге үйрету,
байланыстырып сөйлеуін, жазба тілін дамыту. Сөздік қорларын молайту.
3. Ұйымшыл болуға, әділдікке, адалдыққа тәрбиелеу.
Типі: жаңа білімді меңгерту
Әдісі: Б. Блум таксономиясы, түсіндіру, сұрақ - жауап, тест, көрнекі.
Көрнекілігі: интерактивті тақта, тірек - сызба, кестелер

Күтілетін нәтиже

Психологиялық ахуал



Өзімізге: Сәттілік, қуаныш!
Қонағымызға: Жақсы көңіл - күй!
Елімізге: Ашық аспан, молшылық!

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

Топқа бөлу. Сөйлем. Хабарлы сөйлем. Сұраулы сөйлем.

Білім
Мақсаты: өтілген материалдар бойынша алған білімдерін тексеру
Тапсырма: Сөйлем туралы не білеміз? Белгіленген уақыт ішінде әр топ өз топаттарына постер қорғау.
1. Сөйлем дегеніміз не?
2. Хабарлы сөйлем дегеніміз не?
3. Сұраулы сөйлем дегеніміз не?
Жауап парағы арқылы тексеріп, соған сай ұпай қойып бағалау парағына қойып отыру.
Бейбітшілік жасасын!
Көйлегім қандай әдемі!
Отан сүйер ұлан бол!
Жүйрік тұлпарым болса ғой!
Сөйлемдерді мәнерлеп, дауыс мәнерін келтіріп оқу. Оқушыларға осы сөйлемдерге қатысты сұрақтар қою арқылы ереже шығару.
1. Әр сөйлем қалай оқылды?
2. Сөйлемдегі ой қандай көңіл - күйде айтылып тұр?

Түсінік
Мақсаты:
Лепті сөйлем туралы түсінік беру. Слайд.

Оқулықпен жұмыс

185-жаттығу ауызша.

186-жаттығу лепті сөйлемге айналдырып жазу.

187-188 жаттығу топпен орындау

Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Мағынаны тану

Шығармашылық тапсырма

Дәптермен жұмыс

C:\Users\1\Downloads\139783505853514532871787.61384971.png



Суретпен жұмыс

Сергіту сәті

Оңға түзу тұр, 
Солға түзу тұр. 
Алға бір адым 
Артқа бір адым. 
Оңға бұрылып, 
Солға үңіліп 
Жоғары, төмен қарайық, 
Орнымызды табайық. 

Ой толғаныс

Адамның көңіл - күйін, сезімін білдіретін сөйлемді лепті сөйлем дейміз.
Лепті сөйлем көтеріңкі дауыспен айтылады.
Лепті сөйлемнің соңына леп белгісі (!) қойылады. (Слайд. Кестемен жұмыс)
Ойын «Сәйкестендір»
Өкіну --- Сүйікті менің Қазақстаным жасасын!
Армандау --- Қап, бақшаның есігін жауып қоймағаным - ай!
Бұйрық ---- Қане, күнделігіңді берші!
Ұрандату ----- Шіркін, айға самғап ұшсам ғой!

Үйге тапсырма

Дәптермен жұмыс

Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау


Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс

«Бағдаршам» арқылы

Жұлдызшаны өзі қалаған түске жабыстырады















Выбранный для просмотра документ Т?рт т?л_кт_? ке?ес_.docx

библиотека
материалов

Сугралиева Гулбагида Таубаевна,

ІІІ деңгей бойынша сертификатталған,

І санатты бастауыш сынып мұғалімі

БҚО, Бөкей ордасы ауданы, Мұратсай ауылы

А.Құсайынов атындағы жалпы орта білім беретін мектеп-балабақшасы



Сабақтың атауы

Төрт түліктің кеңесі

Мақсаты

Төрт түлік туралы білімдерін кеңейте отырып,тіршілігімен, қадір-қасиетімен таныстыру.                                                                       

Оқушыларға мақал-мәтел,жұмбақ шешу арқылы сөздік қорын дамыту.  Төрт  түлік  малды  қадірлеуге  тәрбиелеу.

Төрт түлік туралы білімдерін кеңейтеді, тіршілігімен, қадір-қасиетімен танысады.                                                                       

Мақал-мәтел,жұмбақ шешу арқылы сөздік қорын дамиды.  Төрт  түлік  малды  қадірлеуді үйренеді. Түрлі-түсті үлестірме қағаздар,  клей   қайшы.  А 3, А 4   бетшесі. Слайд, тапсырма жазылған кеспе қағаздар, бағалау  теңгесі. Қайшы,  маркер, кетіргіш. төрт түлік суреттері,тақырыптық суреттер, флепчарт.

Күтілетін нәтиже

Психологиялық ахуал 2 мин















Топқа бөлу, топ басшысымен таныстыру. 1-топ «Құлыншақ» 2-топ «Ботақан» 3-топ «Қошақан» 4-топ «Бұзау» Үй тапсырмасын тексеру. Әр топтан 1 оқушыдан шығып, өлеңді жатқа айтады. «Қозы».

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

Миға шабу. Үй тапсырмасын қорытындылауға ауызша сұрақтар беріледі.  1.Ертегілердің түрлерін ата. 2. Шыншыл ертегілер тобына жататын мәтінді ата. 3. Қиял-ғажайыпертегілер тобына жататын мәтін тобын ата. 4. Жан-жануарлар жқнінде әңгімеленген ертегіні ата. 5. «Ұрлық түбі – қорлық» деген мақалдың қай ертегідегі оқиғаға қатысты. 6.Қойдың  төлін  қалай  атайды? 7. Қойдың сүтінен жасалатын заттарды атаңдар. 8. Қойдың жүнінен жасалатын заттар тобын ата. 9. Қойдың терісінен жасалатын заттар тобын ата.

Оқушылар жасырын кілттің ішіндегі сұрақтарға жауап бере отырып, сөз шығарады.


Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Мағынаны тану

Ассоциация

«Төрт түлік»

Төрт түлік

СТО модуль:  «Ой қозғау» әдісі

Төрт түлікке нелер жатқызатынымызды білу үшін әр топқа тапсырмалар беріледі.

1-топқа Puzzel әдісі бойыша «Қиылған суреттерді құрастыру»(қой) 2-топқа жұмбақ жасыру; Иір-иір денесі, Сахараның кемесі Ащы шөптер – тамағы, Шөлге шыдап бағады. (Түйе) 3-топқа малдың дыбыстауын табу.(жылқы) 4-топ Ребус шешу (сиыр) Жаңа сабақ.

Түсіндіру Балалар біз мына суреттегі малдарды бір сөзбен қалай атауға болады? Олай болса, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы: «Төрт түліктің кеңесі» деп аталады. -Балалар кеңесу деген сөзді қалай түсінесіңдер? (оқушылардың пікірлері) 1.Мұғалімнің кіріспе сөзі Төрт түлік дегеніміз - олар үй жануарлары. Төрт түлік малдар: жылқы, түйе, сиыр, қой,ешкі. Ешкі мен қой басқа малға қарағанда кіші мал болғандықтан оларды біріктіріп айтуға болады. Үш мал ірі қара малдар (түйе, жылқы, сиыр). Бәрін қосып төрт түлік мал деп атаған. Әрқайсысының өздерінің иелері, аталары бар. Оларды баптап баққан. Оқулықпен жұмыс: «Ойлан. Жұптас. Талқыла» әдісіарқылы оқу . Рөлге бөліп ойнау.

«Кеңес» деген сөзді қалай түсінеміз?

КЕҢЕС- ақылдасу, кеңесу, талқылау деген мағынаны білдіреді.

-Кеңес деген сөзде неше әріп, неше дыбыс, неше буын бар?


Сергіту сәті

«Қошақаным» әні


Өлеңді сазымен айту.

Ой толғаныс

Бүгін қандай үй жануарлары туралы оқыдық?
Шығармашылық тапсырма (постер қорғау) 1-топ «Құлыншақ» Жылқы малының пайдасы 2-топ «Ботақан» Түйе малының пайдасы 3-топ «Қошақан» Қой, ешкі малының пайдасы 4-топ «Бұзау» Сиыр малының пайдасы



Үйге тапсырма

Үйге тапсырма:
1. Мәтінді рөлге бөліп оқу.

Төрт түлік туралы тыйым сөздер жазып келу.

Күнделіктеріне жазып алады

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау




Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс


Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады



Выбранный для просмотра документ Т_к т?ртб?рышты? ?асиет_.docx

библиотека
материалов

Батыс Қазақсан облысы, Бөкей ордасы ауданы, Муратсай ауылы

А.Құсайынов атындағы жалпа орта білім беретін мектеп-балабақшасы

ІІІ деңгей сертификатталған, І санатты бастауыш сынып мұғалімі

Сугралиева Гулбагида Таубаевна


Сабақтың атауы

Тік төртбұрыштың қасиеттері

Мақсаты

Білімділігі: тік төртбұрыштың мәнді белгілерін, түрлік ерекшелігін анықтауға, ажыратуға үйрету; өрнектерді және олардың мәндерін салыстыру барысында қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері туралы қорытынды жасау; кестелік қосу және азайтуға қатысты білімдерін бекіту.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, өз бетімен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Дамытушылығы: танымдық қабілетін дамыту, шығармашылыққа баулу.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, оқулықпен жұмыс, ойын, деңгейлік тапсырма
Түрі:аралас сабақ
Типі: дамыта оқыту
Көрнекілігі: фигуралар моделі, кесте, дидактикалық материалдар

Күтілетін нәтиже

Психологиялық ахуал

Психологиялық дайындық

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді.

Қызығушылықты ояту

«Ғылымдар патшалығында» Әлемді таңқалдырған сарай бар. Онда ақылды әрі білгір математика тұрады. Математика өз сарайына жалқаулар мен түк білместерді кіргізбейді. Ақылды, білімді, зейінділердің өзі сарайдың үш қақпасын өз қабілетімен ашып кіреді. Ал қабілетін дәлелдеген оқушыға сыйы да ерекше болады. Математика патшалығына ену үшін түрлі тапсырмаларды орындаймыз. І.Өткен сабақты пысықтау, топтық тапсырма. І топ Уақыт бірліктерін ата; минут,сағат,тәулік,апта,ай,жыл,ғасыр 1тәулік= 24сағ 1сағ =60мин 1жыл =12ай ІІ топ Ұзындық бірліктерін ата; мм,см,дм,м. 1м=100см 1дм=10см 2м=20дм ІІІ топ - Қосудың қандай қасиеттері бар? - Ауыстырымдылық,терімділік, қасиеті бар. 6+5= 11      9+5= 14       12-5= 7
ІІ. «Күш білімде, білім кітапта»
2.Оқулықпен жұмыс. №1тапсырманы түсіндіру. (электронды оқулықпен жұмыс) Қорытынды: Тік төртбұрыштың қарама-қарсы қабырғалары тең болады. І.Тақтаға тік төртбұрыш, бір, екі тік бұрышы бар және тік бұрыштары жоқ төртбұрыш іліп, тік бұрышы бар сызғыштың көмегімен төртбұрыштардың тік бұрыштарын тапқызу. Төртбұрыштардың 1, 2 немесе 4 бұрышы да тік болатынын байқату. Барлық бұрыштары тік болатын төртбұрыштардың тік төртбұрыш деп аталатынын хабарлау.
№1. Геометриялық мазмұнды тапсырма.
а) Фигураларды ата. Фигуралардың бұрыштары қандай? ә) Тік төртбұрышты тап. Олардың нөмірлерін теріп жаз. б)Тік төртбұрыш салу. Бір нүкте белгілейміз. Сол нүктеден оңға қарай 4 тор көз, төмен қарай 6 тор көз, солға қарай 4 тор көз, жоғары қарай 6 тор көз үзбей саламыз.
-Бұл қандай фигура?
№2. Есепті оқыту, шешу әдістерін көрнекілікпен түсіндіру. Әр топ- тың шешу нұсқаларын өзара салыстыру, ұқсастығы мен айырмашылығын анықтау. Теңдіктерді салыстыру. Қызыл балық-4 Тағы да қызыл балық-5 барлығы ?   Жасыл балық-3 Шешуі: 4+(5+3) =12 (4+5)+3 =12 (4+3)+5= 12 Жауабы: 12балықтың суретін қиды. №4. Қосудың терімділік қасиетін пайдаланып өрнекті құру,мәнін табу.

Ітоп: (30+20)+40 =90                         30+(20+40) =90

(40+10)+20 =70                         40+(10+20)= 70

ІІтоп: (10+30)+40 =80                       10+(30+40)= 80

(40+30)+20= 90                        40+(30+20) =90

ІІІтоп: (50+10)+30= 90                    50+(10+30) =90

(60-10)-40= 10                     60-(10+40) =10 №5. Бос төркөздерді толтыр

12

3

8

5

6






 3+9= 12             5+7= 12

8+3= 12             6+6 =12 12-9= 3                12-7 =5

12-3= 8                12-6 =6 №6 Ітоп                               ІІтоп                          ІІІтоп

7+5= 12                         12-5= 7                      5+7 =12

17+5= 22                       22-5= 17                    5+17=12

27+5= 32                       32-5= 27                    5+27 =32







Мағынаны тану

Сергіту сәті

Көбелектер тұрып ертемен,
Күлімсіреп керілді.
Бір-шықпен бетін жуды,
Екі –шыр айналып бұрылды.
Үш- еңкейіп жерге жетті,
Төрт дегенде ұшып кетті,
Бес дегенде қонды.

Ой сергітеді,шашағандары

басылады

Ой толғаныс

Сематикалық карта



Шығармашылық тапсырма: Балалар кішкентай балапан мына өрнектің шешімін таба алмай тұр,көмектесейік.

(9+3)-2= 10           (5+3)+2= 10 ІҮ. Қорытындылау.
Рефлексия. Математикалық диктант.
5 пен 2-нің қосындысын тап.
3 пен 5-тің қосындысына 2-ні қосып, мәнін тап.
-Қосудың қасиеттерін пайдаланып теңдік құрастыр.
-Бүгінгі сабақта қосудың қандай қасиеттерін білдік, қандай фигурамен таныстық?

Үйге тапсырма

Дәптермен жұмыс №3

Күнделіктеріне жазып беремін

Бағалау

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау



Бағалау парақшасын толтырады.

Кері байланыс



«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы


















Автор
Дата добавления 14.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров136
Номер материала ДВ-526728
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
