Сабақтың тақырыбы | Туындыға есептер шығару | 23.02.2016ж |
Сілтеме | Алгебра 10- сынып, слайдтар |
Мақсаты | Туынды табу ережелерін есептер шығаруда қолдана білу |
Міндеттер
| Туындыға анықтама беру. Жанаманың теңдеуін жазу. Жуықтап есептеу. Туынды табу формулаларын бір-бірінен ажырата білу. Топпен жұмыс істеуге, өзін-өзі бағалай білуге үйрету.
|
Мұғалім үшін оқу нәтижелері | Оқуға бағыт-бағдар беру; Топта жұмыс істеу арқылы аталған тақырыпты меңгертіп шығу; Оқушыларға өзін және достарын бағалау мүмкіндіктерін жасау |
Әдіс- тәсілдер | Жұппен жұмыс істеу, диалогтік оқыту, сыни тұрғыдан ойлау, өзін-өзі бағалау, топпен жұмыс, сұрақ-жауап, талдау, қорыту, деңгейлеп саралап оқыту |
Сабақтың түрі | Практикалық сабақ |
Сабақтың көрнекілігі | Интерактивті тақта, тақырыпқа сай слайдтар, үлестірме парақтар, топтық тапсырмалар жазылған парақтар, бағалау парағы |
Күтілетін нәтиже | Туындыға анықтама бере алады. Жанаманың теңдеуін жаза алады. Жуықтап есептей алады. Туындының формулаларын есептер шығаруда қолдана біледі және бір-бірінен ажырата біледі. |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Кіріспе
Ұйымдастыру 5мин | Сәлемдесу; Оқушыларды тугелдеу; Оқушылардың сабаққа дайындық деңгейлерін тексеру; Психологиялық тренинг өткізу Сабақ басындағы көңіл-күйлерін анықтау Сыныпты 3 топқа бөлемін Бағалау парағымен таныстырып, үлестіру Үй тапсырмасын тексеру (сұрақ-жауап арқылы және үйге берілген №224 және №225 есептерді слайд арқылы тексеру)
№ 224 №225 | - Амандасады, сабаққа дайындықтарын көрсетеді. - Сабақ басындағы көңіл-күйлерін білдіреді. - Тренинг арқылы сабаққа ынталарын көрсетеді -Топқа бөлінеді.
- Бағалау парағымен танысады
- Сұрақтарға жауап береді
- Үйге берілген есептің жауабын белсенді тақтадағы жауаппен салыстырып, өздерінің тапсырмаларын тексереді және бағалайды. ( Барлығы 8 есеп) Бағалау дискрипторы 1-2 есепке «2» 3-4 есепке «3» 5-6 есепке «4» 7-8 есепке «5» |
№ | Оқу тапсырмасы | БЛУМ бойынша оқу тапсырмаларының таксономиясы (деңгей) | Уақыт (минут пен) | Ұйымдастыру түрі/ бағалау түрі |
1 | Туынды, жанаманың теңдеуі, жуықтап есептеу: анықтама, ереже, формулаларды, түрлендірулерді еске түсіру. | Білім | 7 мин | Топпен жұмыс / бірін-бірі қадағалау, өзін-өзі бағалау 1-5 сәйкестік «2» 6-9 сәйкестік «3» 10-12 сәйкестік «4» 13-15 сәйкестік «5» |
2 | «Бүгінгі ұрпақ – ертеңгі маман». «Түсіну» тапсырмасы: (тест тапсырмалары).
| Түсіну | 3 мин | Өздік жұмыс / өзін-өзі бағалау. 1-2 дұрыс жауап «2» 3 дұрыс жауап «3» 4 дұрыс жауап «4» 5дұрыс жауап «5» |
3 | «Бар нәрсеге білім қолды жеткізер» Деңгейлік тапсырмалар орындау | Қолдану | 6 мин | Топпен жұмыс / өзін-өзі бағалау+ А деңгейі «3» А+В деңгейі «4» А+В+С деңгейі «5» |
4 | «Білім - теңіз, түбі де, шегі де жоқ» «Талдау» тапсырмасы:(қандай да бір функцияны формуламен бер).
| Талдау | 6 мин | Өздік жұмыс / бірін-бірі бағалау 1 дұрыс жауап «2» 2 дұрыс жауап «3» 3 дұрыс жауап «4» 4 дұрыс жауап «5»
|
5 | Туынды тарауында не үйрендік?
| жинақтау | 5 мин | Топпен жұмыс / өзін-өзі бағалау + мұғалімнің бағасы |
6 | Нүкте түзу бойымен заңы бойынша қозғалады. t=2c кезіндегі нүктенің жылдамдығы мен үдеуін табыңыз. | Бағалау | 10 мин | Жеке жұмыс / өзін-өзі бағалау + мұғалімнің бағасы |
Рефлексия
| Не үйрендім? Не ұнады? | Нені түсінбедім? | Нені білгім келеді?
|