|
Математика
|
4-сынып
|
|
Тақырыбы.
|
Массаның
бірліктері және үлестер.Массаның үлесін табуға берілген есептер және оларға
кері есептер.
|
Мақсаты.
|
Жүктің
массасын өлшем бірліктері арқылы өрнектеуді үйрену,массасын үлесін табуға берілген
есептерді шығару.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Жүктің
массасын өлшем бірліктері арқылы өрнектеуді үйренеді,массасын үлесін табуға
берілген есептерді шығарады.
|
Сабақ кезеңдері.
|
Білім
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Модуль
|
Ресурс
|
Білу
3мин
|
Жүктің
массасын өлшем бірліктері арқылы өрнектеуді үйренеді,масса-сын үлесін табуға
берілген есептерді шығарады.
|
Сәлемдеседі,назар-ларын
сабаққа аударады, бағалау парақтарын таратады,сұрақтар береді, үй жұмысын
тексереді.
|
Сәлемдесіп
оқу құралдарын дайындайды, топқа бөлінеді,үй жұмыстарын талқылайды, есептерді
шығарады.
|
Оқыту
мен оқудағы жаңа тәсілдер.
|
Тақта,
плакат, стикер-лер, оқулық
|
Түсіну
5мин
|
Өз
бетімен жұмыс жасай білу, ой өрісін дамытады, бір бірімен бірігіп орындайды
|
Топсырмалар
береді, түсіндіреді, бағыт береді.№ 1,2 мысалдар
|
Бір
-біріне түсіндіреді, орындайды.
|
Жеке
жұмыс
Сыни
тұрғыдан ойланады.
|
Оқулық,
дәптерге орындайды 43- беттері
|
Қол-дану
30
мин
|
Массасын
өлшем бірліктеріне берілген есептерді орындау.
|
Ауызша
талқыланады. №3,4 Есепті талдайды. №5 Тапсырма
береді.
|
№3
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді. Есепті шығарады.
|
Жеке
жұмыс, жұппен жұмыс жас ерекшеліктеріне қарай оқыту қолданылады.
|
Оқулық,
45-беттері
|
Тал-дау 5 мин
|
Масса
туралы білгендерін ортаға салып талдайды.
|
Тапсырма
береді.
|
Есепте
ойлан тап..№6,7
|
Жұппен
жұмыс жасайды,көшбас-шылық айқындалады
|
Оқулық,
45-беттері
|
Жи-нақ-тау
1 мин
|
Өтілген
сабақ туралы өз ойларын жаздыру
|
Оқушымен
кері байланыс орнатады.
|
Рефлекция
жазады, мұғалімге береді.
|
Жеке
жұмыс
|
Стикерге
жазып, өз ойын жеткізу.
|
Баға-лау
1мин
|
Өзін
өзі бағалау, үйге №8,9
|
Оқушылардың
бағаларын жинайды, өз бағалауын қояды.
|
Бағалау
парақтарын тапсырады.
|
Топтағы
жұмыстарын қорытынды-лайды.
|
Кері
байла-ныс парақ-тары.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|