Сабақ :
математика
|
Тақырып
: Сандарды салыстыру
|
Күні :
|
Мұғалім
: Б.Батырханова
|
Сынып :
1 «А»
|
Қатысқандар
:
|
Қатыспағандар
:
|
Оқу
мақсаттары:
|
Бір
таңбалы сандарды оқиды , жазады,және салыстырады;
Сандарды
салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды «+», «-« , «=», «<» « >»
таңбаларын қолданады.
|
Критериалды
бағалау:
|
Жұптар
құрастыру арқылы сандарды салыстырады.
Екі
топтағы заттардың санын теңестіре білуді меңгереді.
|
Тілдік
мақсат
|
Тең ,
сонша, тең емес
|
Сыныптағы
диалог/ айтылым үшін сай келетін тіл стилі
- Егер
оларды саны бойынша салыстырса, неше жұп құрастыруға болады?
- Неше
зат жұпсыз қалды?
- Біз
қанша қаламсап болса , сонша қарындаш бар деп айта аламыз ба?Неліктен?
-Осы
заттардың санын көрсететін сандар тең бе ?
|
Алдыңғы
оқу
|
10
көлеміндегі тура және кері санайды.
|
Жоспар
|
ресурстар
|
Жоспарланған
уақыт есебі
|
Жоспарланған
жаттығу түрлері
|
|
Басы
10 минут
|
Кіріспе
тапсырма:Жұптық жұмыс
Барлық
оқушы қапшықтан бір-бір уыстан бұршақ алады.Алған бұршақтарының санын
салыстыру үшін бұршақтарын үстел үстіне кезекпен бір-бірден тізіп
қояды.Құрастырылған жұптарды бөлек алып қойып отырады.Егер оқушылардың
бұршақтары бірдей бітсе , онда олардан бұл нені білдіретінін
сұраймын.Оқушылардың жауаптарын тыңдап , екі топтағы заттар саны «тең» деген
қорытынды асауға жетелеймін.Салыстыру нәтижесін бекіту кезінде «сонша» деген
сөз ұғымын енгіземіз.
|
Әр
оқушының уысы толғанша алуға болатындай үрмебұршақ салынған қапшық
|
Ортасы
20 минут
|
Жаңа
тақырыпты түсіндіру үшін оқулықтағы иллюстрацияларды пайдаланамын.Төрт алма
мен төрт жидекті саны бойынша алыстырамыз.
-Қанша
алма?
-Қанша
жидек?
-Неше
жұп құрастыруға болады?
-Жидек
қанша болса , алма сонша ма?
-Егер
барлық алма мен жидектіің саны бірдей болса ,онда олардың санын көрсететін
сандарды «тең» деп айтуға бола ма?
Жалпы
сыныппен орындалатын жұмыс
«Суреттегі
заттар қатарын салыстыр»
Сергіту
сәті
Топпен
жұмыс
|
«+», «-«
, «=», «<» « >» таңбаларын қолданады
|
Аяғы
5 минут
|
«Шығарып
көр» тапсырмасын жұппен орындайды. «Дүкенші» ойынын ойнату.Бір оқушы
дүкенші болады , басқа оқушылар ретімен келіп сөредегі жұмсақ ойыншықтарды
ретін айта отырып таңдап сатып алады.
|
|
Қосымша мəліметтер
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Оқушы
білімін тексеру мақсатында :
-1-ден10-дейін
реттік нөмірмен санау
-10-нан
1-ге дейін реттік нөмірмен санау
-бүгін
сендерденеше сабақ болады?
- Қазір
нешінші сабақ?
|
Пəнаралық байланыс
– Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.
Құндылықтар
мен байланыс
(тəрбие элементі).
|
Сандармен берілген суретті бояамын
|
Формативті бағалау
«Бағдаршам» әдісі
арқылы
|
Достық
қарым-қатынас, бірі-бірін тыңдай білуге досының пікірін құрметтеуге
тәрбиелеу
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
__________________________________
Бүгін оқушылар не үйренді?
__________________________________
Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?
__________________________________
Жоспарланған саралау жақсы
іске асты ма? (тапсырмалар
сəйкес болды ма?)
________________________________
Уақытты қалай пайдаландым?
_______________________________
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге?
________________________________
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы
өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз
|
1:
|
2:
|
Қандай
екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді
(оқытуға және үйренуге қатысты)?
|
1:
|
2:
|
Осы
сабақтың барысында барлық сынып немесе жеке оқушылар туралы келесі сабағыма
қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
|
1:
|
2:
|
|
|
|
|
|
|
|
|