Предпросмотр материала:


Сабақ тақырыбы: «Пайдалы қазбалар»
Сабақ мақсаты: Білімдік: пайдалы қазбалар туралы; олардың қасиеттері мен пайдаланылатын салалары, өндіру жолдары туралы түсінік қалыптастыруға ықпал ету;
Дамытушылық: оқушылардың танымдық белсенділігін, Қазақстан картасымен жұмыс істеу қабілетін дамыту; оқушылардың тіл байлығын дамытып, балаларды логикалық ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға үйрету.
Тәрбиелік: Табиғатты аялауға тәрбиелеу,ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйрету.
Сабақ түрі: зерттеу сабағы Сабақ әдісі: топтық зерттеу, бағдаршам,СТО үйрету,топпен жұмыс Көрнекілігі: постер, стикер
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды санау әдісі бойынша топқа бөлу
2. Жаңа сабақты меңгерту
3. Бекіту тапсырмалары
4. Қорыту
5. Үй тапсырмасын беру:
|
мақсаты |
Мұғалім іс әрекеті |
Сұрақтар,тапсырмалар |
Оқушы іс әрекеті |
уақыты |
нәтижесі |
|
Білу Түсіну |
Санау әдісі бойынша сыныпты 3 топқа бөлу. Топ ережесін еске түсіру. Топ басшысын бекіту. Топ басшыларына бағалау парағын түсіндіру. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылардың тақырыпты түсінгенін бақылау |
«Білім туы» оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. («Адам» тарауы бойынша ) |
Өткен тақырып бойынша білімдерін пысықтайды. |
7-10 минут |
қызығушылықтарын ояту Ынталары артып, өздігінен ізденуге талпынады, бір біріне түсіндіруге, көмектесуге тырысады |
|
|
Ой қозғау сұрақтарымен жұмыс: |
-Адамдар үй құрылысына қандай материалдарды қолданады? (цемент, кірпіш, бетон, орман,құм) -Жол құрылысына? (ұсақ тас, асфальт, бетон) -- Көпір жасау үшін? (бетон, темір) - Адамдар үйді немен жылытады? (ағаш, көмір, газ) --Адамдар бұл материалдарды қайдан алады? (табиғат, жер) |
Сұрақтарға жауап беруге тырысады. |
5мин |
|
|
Қолдану және талдау
|
Оқулықпен жұмыс
«Галлерея әдісі» бойынша оқыған мәтіндеріне суретті постер құрату және талдату |
1 топ – «Темір рудасы» 2 топ – Гранит 3 топ – «Әктас» Суреттерді постерге орналастырып жабыстырады, талдайды, қорғайды. |
Берілген мәтінді өз бетінше түсініп оқиды.
өзара пікір алысады, бір бірін толықтырады, Қозғалыс жасайды, білімдерін толықтырады
|
10 мин |
Алған білімдерін пайдалана білуге үйренеді, талдау жасайды, салыстырады, әркім өздерінің шығармашылық деңгейін көрсете алады |
|
|
Сергіту сәті |
|
|
|
|
|
Қолдану және талдау
қорытынды
|
Зерттеу бөлімі
Стол түйіні әдісі
«Иа/жоқ» жабық сұрақтарымен жұмыс |
1 топ: Тәжірибе:№1 2 топ: Тәжірибе №2 3 топ Тәжірибе №3 1. Пайдалы қазбалардың түрлері
өте көп. (Иә) |
Топта талқылайды Постер қорғайды
Тақырып бойынша түйінді негізгі ой айту |
10 минут Шығармашылық жұмысқа 10 минут
3 минут. |
|
|
бағалау |
Бағалау және кері байланыс парағын толтыртады |
Өзімізді және өзгені бағалайық |
Бағалау парағын және кері байланыс парағын толтырады, |
5 минут |
Бір бірін бағалауды үйренеді |
Сабақ тақырыбы: «Пайдалы қазбалар»
Сабақ мақсаты: Білімдік: пайдалы қазбалар туралы; олардың қасиеттері мен пайдаланылатын салалары, өндіру жолдары туралы түсінік қалыптастыруға ықпал ету;
Дамытушылық: оқушылардың танымдық белсенділігін, Қазақстан картасымен жұмыс істеу қабілетін дамыту; оқушылардың тіл байлығын дамытып, балаларды логикалық ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға үйрету.
Тәрбиелік: Табиғатты аялауға тәрбиелеу,ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйрету.
Сабақ түрі: зерттеу сабағы
Сабақ әдісі: топтық зерттеу, бағдаршам,СТО үйрету,топпен жұмыс
көрнекілігі: постер, стикер
Сабақ тақырыбы: «Пайдалы қазбалар»
Сабақ мақсаты: Білімдік: пайдалы қазбалар туралы; олардың қасиеттері мен пайдаланылатын салалары, өндіру жолдары туралы түсінік қалыптастыруға ықпал ету;
Дамытушылық: оқушылардың танымдық белсенділігін, Қазақстан картасымен жұмыс істеу қабілетін дамыту; оқушылардың тіл байлығын дамытып, балаларды логикалық ойлауға, салыстырып, қорытынды жасауға үйрету.
Тәрбиелік: Табиғатты аялауға тәрбиелеу,ел байлығын үнемдеп пайдалануға үйрету.
Сабақ түрі: зерттеу сабағы
Сабақ әдісі: топтық зерттеу, бағдаршам,СТО үйрету,топпен жұмыс
көрнекілігі: постер, стикер
Профессия: Животновод
Профессия: Учитель информатики в начальной школе
В каталоге 7 300 курсов по разным направлениям